KİTAP

Bir Yayınevine Daha Polis Baskını!

Muhalif yayınlarıyla bilinen Togan Yayınevi, ‘FETÖ ve PKK kitapları yayınlıyor’ gerekçesiyle polis tarafından basıldı.

Togan Yayınevi, polise yapılan ‘FETÖ ve PKK kitapları yayınlıyor’ ihbarı gerekçesiyle basıldı. Yayınevinde yapılan aramada bütün kitaplar tek tek incelenirken, yasaklı ya da illegal bir kitaba rastlanılmadığı gibi yayınevinin bastığı kitapların büyük çoğunluğunun iki örgütün aleyhinde olan yayınlar olduğu ortaya çıktı.

Özellikle Ergenekon, Balyoz gibi dava süreçlerinde yayınladığı kitaplarla haksızlığa uğrayan sanık yazarların sesi haline gelen ve FETÖ’nün gerçek yüzünü yıllar önce ortaya koyan yayınlarıyla dikkat çeken Togan Yayınevi, asılsız bir ihbarla polis tarafından basılarak OHAL’in muhalif kesim üzerinde baskı kurmak üzere nasıl kullanıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Yayınevi sahibi İsmail Arlı, kitaptansanattan.com‘a yaptığı açıklamada yapılan aramanın bir sindirme hareketi olduğunu, en zor süreçlerde dahi gerçekleri yazan kalemlerin kitaplarını yayınladıklarını, bu süreçte de hiçbir şeyden korkmadan mücadeleye devam edeceklerini belirtirken gerek arama sırasında gerek sonrasında kendilerini yalnız bırakmayan binlerce okuruna da teşekkür etti. Birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde bütün baskılara rağmen bu dayanışmanın geleceğe dair umutlarını tazelediğini de sözlerine ekledi.

İşte Togan Yayınevi’nden çıkan bazı kitaplar:

Yüz Yıllık Yalan Kürdistan – Veysel Boğatepe
AKP ve Gülen’i Kurtarma Planı(Made in CIA) – Serdar Öztürk
Balyozla Gasp Edilen İtibar Sürüklenen Psikoloji – Ahmet Küçükşahin
Hocalı Soykırımı – Derya Yıldız Özkaraman
Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle! – Hüseyin Hakkı Kahveci
Türk Siyaset Kadrolarının Türkiye Cumhuriyeti’ne İhaneti – Miraç Demirbaş
İskilipli Atıf Hoca Neden Haindir? – Hayri Yıldırım
Emperyalizmin Türkiye Ajandası – İsmail Arlı
Türkiye ve Ortadoğu Üzerinde Oynanan Oyunlar – Mahmut Rışvanoğlu
Gündüzden Geceye Türkiye – Oğuz Kemal Özkan

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı