ETKİNLİKLER

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali

Bozcaada’da 45 ülkeden 180 belgesel

İkinci yılında 45 ülkeden 180 filmin başvurduğu Bozcaada Uluslararası Ekoloji Belgeselleri Festivali ile Bozcaada çevrecilerin buluşma noktası olacak.
Festivalde bu yıl 17 belgesel film “Fethi Kayaalp Büyük Ödülü” için yarışacak.
İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgeselleri Festivali’ne bu yıl rekor bir katılım sağlandı. Festivale Japonya, İrlanda, Avustralya, Şili gibi ülkeler de katılıyor.
BIFED 2015 Uluslararası Yarışma Finalistleri:

1.       A Lullaby under the Nuclear Sky / Nükleer Gökyüzü Altında Bir Ninni, Kana Tomoko, Japan,  2014,  69’

2.       A River Changes Course / Yönünü Değiştiren Nehir, Kalyanee Mam, Cambodia, 2012, 83’

3.       Aftermath, the second flood / Sonuç-İkinci Taşkın, Raphael Barth, Austria/ Germany/Ireland, 2014, 82’

4.       Bikes vs Cars / Bisikletler Arabalara Karşı, Fredrik Gertten, Sweden, 2015, 88’

5.       Figures in the Water / Sudaki Suretler, Erkal Tülek, Turkey, 2011, 74’

6.       Good Morning Taranto / Günaydın Taranto, Paolo Pisanelli, Italy, 2014,84’

7.       I am the People / Ben Halkım, Anna Roussillon, France, 2014,111’

8.       Land Grabbing / Arazi Kapışması, Kurt Langbein,  Austria, 2015, 94’

9.       Metamorphosis / Metamorfoz, Sebastian Mez, Germany, 2013, 84’

10.   Microtopia / Mikrotopia, Jesper Wachtmeister, Sweden, 2013,

11.   Reed / Çibik Turkey, Turgay Kural, Turkey, 2014, 22’

12.   Sunu, Mexico, Teresa Camou Guerrero, 2015, 85‘

13.   Surire, Bettina Perut, Iván Osnovikoff, Chile, 2014, 80’

14.   The Messenger / Ulak, Su Rynard, Canada/France, 2015, 90’,

15.   This land is our land / Bu Topraklar Bizim Topraklarımız, Sai Kong Kham, Myanmar, 2014, 30’
16.   TURAB, Hasan Basri Özdemir, Musa Ak, Turkey, 2015, 26’

17.   Wind on the Moon / Ay’daki Rüzgar, YI Seung-Jun,  Rep of South Korea, 2014, 100’

Gaia Öğrenci Belgeselleri Ödülü Adayları:

1.      Ben alemin biberini yemem / I don’t eat anybody’s pepper, Şeref Pehlivan, Turkey, 2014, 23’
2.      Çırak / Apprentice Ramazan Dinler, Turkey, 2015, 20’
3.      Çoban / Shepherd, Murat Haksever, Turkey, 2013, 20’
4.      Dream of San Juan / San Juan’ın Hayalı, Jan Paweł Trzaska, Joaquin del Paso, Poland, 2015, 48’
5.      Invisible / Görünmez, Zofia Pregowska, Poland, 2014, 22’
6.      Komorebitatchi, Sophie Perrier, Switzerland, 2014, 15’
7.      Ter / Sweat, Elif Çerrahoğlu, Turkey, 2015, 10’
8.      The Archipelago / Takımada, Benjamin Huguet UK/France, 2015, 40’
9.      Tyres / Lastik Tekerlekler, Kyaw Myo Lwin, Myanmar, 2013, 30’

www.bifed.org                                info@bifed.org

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı