ETKİNLİKLER

Bude Sanat Galerisi Resim Sergisi – Sibel Tan Arıkan ‘Bir Mimarın Estetik Gözüyle İstanbul’

Tescilli güzel ve yetenekli bir mimar olan Sibel Tan Arıkan, ‘Bir mimarın gözüyle yapılmış İstanbul’ resimlerini sergiliyor.

1988 Mankenler kraliçesi seçilen ve aynı yıl Best Model of Turkey ile dünya üçüncüsü olan Sibel Tan, güzelliğinin yanında yeteneği ve yardımseverliği ile ön plana çıkıyor.

Sibel Tan, 8 yıldır sürdürdüğü resim çalışmalarını bir sergi ile sanatseverler ile buluşturuyor. Sibel Tan resim çalışmaları dışında özellikle zor şartlarda bulunan köy okullarına yardım projeleri düzenliyor. Sosyal Medya (Instagram)’da kurduğu @koyokullariablasi sayfası ile kendine ulaşan yardım taleplerini yardımseverlerle buluşturuyor.

Sibel Tan sanatseverleri sergiye şu sözlerle davet etti:
”Siz sevgili dostlarımı “Bir Mimarın Estetik Gözüyle İstanbul ” sergisine bekliyorum.
1982 İTÜ Mimarlık mezunuyum. Çizim ile renklerin buluşması İsmail Acar ile başladı. 8 yıldır sevgili hocam Dilek Aydın ile devam etmektedir.
Sosyal sorumluluk sayfam Köy Okulları Ablası ( @koyokullariablasi)  ile çalışmalar yürütmekteyim.
Bu sergimi köy okulları çocuklarına armağan edeceğim.
Küratörümüz Feride Çelik ise Avrupa Parlamenter Meclisi Ödüllü Baksı Müzesi’nde proje koordinatörü ve Baksı Kültür Sanat Vakfı’nda yönetim kurulu üyesidir. Çelik, sanat danışmanlığı ve sergi küratörlüğü yapmasının yanı sıra çeşitli kültür ve sanat platformlarında sanat tarihi ve tablo analiz dersleri vermektedir. 
Dünya şehri İstanbul’un günlük karmaşasında kaybolup şehrin büyüleyici güzelliklerini keşfedemeyen ya da yeniden keşfetmek isteyen herkesi sergimize bekliyoruz.”

Feride Çelik‘in küratörlüğünde düzenlenen Sibel Tan’ın ‘Bir Mimarın Estetik Gözüyle İstanbul’ resim sergisi 6- 31 Ekim 2018 tarihlerinde Bude Galeri‘de sanatseverleri bekliyor.

Haber: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu