SERGİ

Buluşma sergisi Ruberu Sanat Galerisi’nde açıldı

Ruberu Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle açılan Buluşma sergisi, farklı alanlardan 13 sanatçının eserini bir araya getirdi.

Beyoğlu’nun Galata semtinde yer alan galerinin ikinci sergisinde küratörlüğü Murat Kösemen üstlendi.

Galerinin kurucusu, sanat tarihçisi İsmail Erdoğan, yaptığı açıklamada, ‘Buluşma’nın galerinin ikinci sergisi olduğunu değinerek, insanların ayrıştığı bir dünyada sergiyle onları buluşturmak istediklerini dile getirdi.

Erdoğan, sergide farklı tür, yaş, düşüncelerden sanatçıların eserlerinin yer aldığını aktararak, “Hatta farklı milletlerden sanatçıların olduğu bir sergi olarak bir buluşma gerçekleştirdik. Sergimiz 1 ay devam edecek yani 16 Kasım’a ziyaret edilebilir” dedi.

Sergide eseri yer alan karikatürist Dağıstan Çetinkaya, serginin kendi alanında güzel işler yapan genç ve usta isimleri bir araya getirdiğini söyledi.

Çetinkaya, “Pandemiden sonra insanların içine kapandığı bir ortamda böyle yüz yüze bir buluşma ortaya çıkarması güzel bir şey. Sergide yer alan eserlerim, 30 yıllık birikimin neticesinde çizdiğim çizgilerin bir de 3 boyutlu denemesini yapmıştım, o eserle yer alıyorum. Nadir yer aldığım sergilerden birisi. Bu kadar farklı türün yer aldığı bir sergide benim de eserlerimin renk kattığını düşünüyorum.” diye konuştu.

Sanatçı Kasım Tan ise tarzını kırsalı bırakıp kentleşmeye yönelen toplumun, burada yaşadığı uyumsuzluk ve arada kalmışlığını resmetmek olarak açıkladı.

Daha çok portre çalışmaları olduğuna dikkati çeken Tan, “Figürleri izleyiciyle göz göze getirip duygularıyla izleyiciyi resme dahil ediyorum ve izleyicinin eserde kendisine ait duyguları keşfetmesine çalışıyorum” dedi.

Sergide ayrıca Dr. Naoki Yamamoto Japon Çay Seremonisi etkinliği gerçekleştirdi.

Said Chuanyi Lei, Kasım Tan, Hikmet Barutçugil, Büşra Yurtseven, Hüseyin Ünlü, Dağıstan Çetinkaya, Kamil Açıkgöz, Meryem Akkuş, İsmail Erdoğan, Engin Korkmaz, Mustafa Sönmez, Süleyman Saim Tekcan, Tuğba Renkçi Taştan’ın eserlerinin yer aldığı “Buluşma” sergisi 16 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı