KİTAP

Büyük Savaşın Şafağında: Son Savaşçı

Seyit Ahmet Özçelik’in fantastik romanı ‘Son Savaşçı – Büyük Savaşın Şafağında’ Olimpos Yayınları’ndan çıktı.

Her kötülüğün arkasında daha büyük bir kötünün, her iyiliğin arkasında ise daha büyük bir iyinin olduğu bu yolculuk, fantastik diyarlardan kozmik boyutlara ulaşan gizemli bir serüven vaat ediyor.

Evrenin karanlık odalarından çıkan kötücül güçler tüm dünya için bir tehdittir. Bir yanda kendilerini korumak zorunda olanlar, diğer yanda ise istediklerini elde etmek için planlar yapanlar… Bu mücadelede kahramanlarımız kendilerini umudun, tehlikenin ve ölümün kol gezdiği bir maceranın içinde buluyorlar. Sayısız ırktan canlının yaşadığı bu Kadim Dünya’da tehlike asla eksik olmuyor ve Son Kale’de tüm kaderi belirlemek için aydınlık ve karanlık taraf karşı karşıya geliyor.

Yaklaşmakta olan Kıyamet Savaşları beklenmedik olaylara yol açarak tüm yaşamları tehlikenin eşiğine sürükleyecek ve insanlık, Yeni Dünya Düzeni’ni kurmak üzere harekete geçecek olan Son Savaşçı’nın doğumuna şahit olacak.

Yazar Seyit Ahmet Özçelik, kitabını ve hedeflerini şöyle açıklıyor: ‘Romanlarımı Harry Potter, Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, Star Wars, Game of Thrones, Avatar, Warcraft, The Witcher tarzında seri haline getirmek istiyorum. Öncelikle büyük hayallerim var. Kitabımın senaryosu ve çizimleri hazır. Filmleri, Birçok yazılım alanında teknoloji odaklı birden fazla Mobil oyunları, (PC) Bilgisayar oyunları, espor turnuvaları ve mobil oyun sektörü şuan en çok kazandıran sektörlerden bir tanesi halinde. Sinema filmi ,dizi filmleri ve animasyon filmleri, çizgi filmleri, çizgi romanları, 3D hareketli kitaplar, birçok oyun aksesuar ve lisanslı ürünler üretmek istiyorum. O yüzden yatırımcı ve reklama ihtiyacım var. Global anlamda markalaşmak istiyorum. Her türlü işbirliğine açığım. Kartlı kutu oyunları ve lisanslı ürünleri çıkarmayı hedefliyoruz.’

İnsanlığın Umudu Son Savaşçı kitabının yazarı Seyit Ahmet Özçelik ve Chef’s Choice Game Studio kurucu ortakları kitabı baz alarak 3 farklı proje oluşturdu. Kitaptan ilham alınarak tasarlanan projede Kart Oyunu, İnsanlığın Umudu bilgisayar oyunu ve Animasyon Filmi yer alıyor.

Soul Storm (Kart Oyunu)

İlk projeleri mobil bir oyun olan Kart Oyunu (Soul Storm), son savaşçının konseptiyle yapılacak aynı zamanda konsept olarak da Hearthstone’daki  gibi benzer içerikler yer alıyor. Bütçenin 1,7 milyon dolar olan oyunun üretim aşaması 18-20 ay olması bekleniyor. Böylece, kullanıcının yabancı bir oyuna değil de görsel ve konsept olarak daha çok beğendiği ama alışık olduğu bir oyun olması planlanıyor.

Hope of Humanity (İnsanlığın Umudu)

Diğer bir proje ise; bilgisayar ve konsol oyunu olan Hope of Humanity yani İnsanlığın Umudu oyunu, Konsept olarak Witcher tadında. Üretim aşaması ise 18-21 ay olmasını bekleniyor. Geliri ise;  ilk başta 30 binlik bir kullanıcıyla 690 bin dolar olarak  öngörülüyor. Fakat ek paket ve güncellemeler arttıkça gelirin daha da artacağı düşünülüyor.

Last Warrior (Animasyon filmi)

Son olarak hedeflenen proje Animasyon Filmi (Last Warrior) bütçesi 600 bin dolar ve 1,5 milyon gibi bir geliri olması bekleniyor. Animasyon Filmindeki amaç ise; kitabın çıkışıyla birlikte geçen süre zarfında belli bir okuyucu kitlesine sahip olmak. Bununla birlikte kitabı; animasyon filmine, bilgisayar oyununa ve çizgi romana dönüştürüp kitabın global olarak tamamlanması öngörülüyor.
Genel olarak kullanıcıyı hedefleri doğrultusunda yönlendirmeyi planlayan proje kurucuları işin tekstil ve hediyelik eşya tarafına da atılım yaparak aynı marka çatısı altında büyüyüp ilerlemeyi düşünüyor.

www.yazarahmetozcelik.com/

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı