KİTAP

Çocuk Kitabı Serisi ‘Fenerköy Öyküleri’ Hayallerimizdeki Köyde Geçiyor

Ayşe Gülay Hakyemez’in yazıp Canan Balcı Barış’ın resimlediği “Kar Tanesi Pastası”, “Fenerköy’de Fırtına” ve “Renkli Yağmur Damlası” çocuk kitaplarının öyküleri “Fenerköy”de geçiyor.

Yaşama sevinci, sanat ve doğa egemen “Fenerköy Öyküleri” ismini, yazarın hayallerindeki köy “Fenerköy”den alıyor. Sahilleri, limanı, deniz feneri, botanik bahçesi, sebze bostanı, ormanı, sanat galerisi, tiyatrosu, balıkçı barınakları ile hepimizin bir gün gidip yerleşmeyi hayal ettiği sahil kasabasının ta kendisi Fenerköy…

Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın 7 Yolu

‘Fenerköy Öyküleri’ Serisi

Kar Tanesi Pastası

Yazar, yayınlanan ilk kitabı “Kar Tanesi Pastası”nı bugün Londra’da Michelin yıldızlı bir restoranda şef aşçılık yapan kızı Suna Hakyemez’e ithaf etmiş.

Fenerköy'de Fırtına

Yazarın yelkenlisi, çakılları, deniz kabukları, sandalı ile İstanbul Fenerbahçe Limanı’nda geçen çocukluk maceralarının izini “Fenerköy’de Fırtına”da sürebilirsiniz.

Renkli Yağmur Damlası

“Renkli Yağmur Damlası” ise yeryüzü için ne kadar faydalı olduğunu keşfedip mutlu olana kadar renksiz olduğuna üzülen bir yağmur damlasının öyküsünü anlatıyor.

SMA Hastalarının Farkında Olmak İçin: ‘Ece’nin Küçük Hayalleri’

Ayşe Gülay Hakyemez Kimdir?

Ayşe Gülay Hakyemez

Yazar Ayşe Gülay Hakyemez, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olduktan sonra ulusal ve uluslararası birçok şirket ve markaya 30 yılı aşkın süre basın ve halkla ilişkiler hizmeti verdi. Lokomotif Kültür Sanat Derneği, 360 Derece Araştırma Grubu gibi oluşumların kurucu ekiplerinde bir dizi sosyal sorumluluk projesinde görev aldı.

Altı yıl önce hayatını yavaşlatma kararı alarak İstanbul’u terk eden Hakyemez, önce Datça’ya göç etti. Datça Kent Konseyi Kültür Sanat Bilim Grubu’nu kurarak Datçalı sanatçılarla birlikte birçok proje gerçekleştirdi, çocuk sanat atölyeleri organize etti. İki yıl önce, doğaya daha da yakınlaşma arzusu ile Olympos’ta yaşamaya başladı. Fransızca ve İngilizce bilen yazar, bugün çocuklar için “Fenerköy Öyküleri”ni yazıyor, bloğu “Bir Başka İstanbul” için sanat söyleşileri yapıyor, Spotify’daki podcasti “Bir Başka Çocuk” için yazdığı öyküleri seslendiriyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı