SANATTAN

Çocukların Hayallerini Gerçeğe Dönüştürecek NFT’ler Satışta

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) dijital sanatla iyiliği buluşturdu

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirmek için yürüttüğü çalışmalara yenilikçi projelerle devam ediyor. Dernek son olarak çocukların dileklerini, sanatın yeni yüzü olan NFT’lere dönüştürerek sivil toplum kuruluşları arasında bir ilke imza attı. 

Dilekleri gerçeğe dönüştüren yolculuğunda her zaman sanattan da güç alan Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerinden oluşturduğu dijital sanat eserleriyle NFT dünyasına da adım attı.

Çocukların hayallerini sanata dönüştüren 35 NFT Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) hesabı üzerinden Opensea’de satışa sunuldu. Her bir çocuğun hayali için özel olarak üretilen NFT’lerde, dilek sahibi çocuğun hikayesi ve hayallerine ilişkin bilgilendirme de yer alıyor. Satıştan elde edilecek gelir, ilgili çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için kullanılıyor.

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut) CEO’su Füsun Kuran, projeye ilişkin değerlendirmesinde, “Dilek çocuklarımız, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele ederken, kurdukları hayaller onlara yaşadıkları zorlu tedavi sürecinde motivasyon kaynağı oluyor, hayata daha güçlü tutunmalarını sağlıyor. Hayal kurmanın sanatla sıkı bağlantısı, çalışmalarımızın yolunu sık sık sanatsal faaliyetlerle de kesişmesini sağlıyor. Son olarak çocuklarımızın hayallerinden yola çıkarak özgün dijital eserler oluşturduk ve çocuklarımızın dileklerini birer NFT haline getirdik. Anlamlı bir dijital esere sahip olurken aynı zamanda dilek çocuklarımızın hayallerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyenler için bunun güzel bir fırsat olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Bir NFT sahibi olurken bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek isteyenler dijital sanat eserlerini ve dilek çocuklarının hikayelerini https://opensea.io/MAKEAWISHTR adresinden inceleyebilir.

NFT Nedir?

NFT (Non Fungible Token), blokzincir üzerindeki benzersiz varlıklara verilen isimdir. NFT ile satılan ürünler, doğrulanabilir ve türünün tek örneği olarak dijital dünyadaki yerini almaktadır.

MAKE-A-WISH® TÜRKİYE (DİLEK TUT DERNEĞİ) HAKKINDA

Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Make-A-Wish® Türkiye (Dilek Tut Derneği) 2000 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’de kuruculuğunu Carole Hakko’nun üstlendiği Bir Dilek Tut Derneği hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3– 18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu