SANATTAN

Crowe: Bir ulusu işgal ettik

Çekimleri Türkiye’de yapılan “The Water Diviner” filmiyle ilgili konuşan oyuncu Russell Crowe, “Gelibolu’da bağımsız bir ulusu işgal ettik” dedi.

Ünlü aktör ve yönetmen Russell Crowe, katıldığı bir televizyon programında ülkesinde tartışmaya yol açan açıklamalar yaptı.

Crowe, çekimleri Türkiye’de yapılan “The Water Diviner’ filmiyle ilgili “Gelibolu’da bağımsız bir ulusu işgal ettik” ifadelerini kullandı.

Ünlü aktör, Avustralya’nın artık bunu dile getirebilecek kadar olgun olması gerektiğini söyledi.

Türkçe’ye “Son Umut” olarak çevrilen filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu Crowe:
“100 yılın ardından, bu mitolojiye açıklık getirmenin zamanı geldi. Artık başkalarının söylemeyi engellemeye çalıştığı bir hikâyeyi hesaba katacak kadar olgun bir ulus olmalıyız. Çünkü biz bağımsız bir ulusu işgal ettik ve bu öfkeli kelimeyi hiç kullanmadık” dedi.
Crowe, sunucunun “Daha önce bunun söylendiğini hiç duymadım” şeklindeki müdahalesine ise “Bence söylemenin zamanı geldi” cevabını verdi. Ünlü oyuncu, “Konuşmak istediğin bütün kahramanlıklar, biliyorsun, benim için esasen daha önemli olan konu harcanan o hayatlar. Bu mitolojinin kutlanmaması gereken yerlerini kutlamamalıyız” şeklinde konuştu.

Crowe’un açıklamaları Avustralya ve Yeni Zelanda’daki sosyal paylaşım sitelerinde günün en çok konuşulan konularından biri oldu.

“The Water Diviner” filminde, Birinci Dünya Savaşı sırasında Gelibolu’ya giden ve bir daha dönmeyen oğullarını aramak için Çanakkale’ye gelen Avustralyalı bir adamın yolculuğu anlatılıyor.

Merakla beklenen film de Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan da rol alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı