KÖŞE YAZILARINasuh Bektaş

Doğuş Üniversitesi 8. Tiyatro Festivali – Nasuh Bektaş yazdı…

Sanat ve tiyatro adına umut verici bir gece yaşadık. Genç oyuncuların oluşturduğu tiyatro kulübü bu yıl 8’inci tiyatro festivalini düzenliyor.

Usta oyuncu Cenk Sözeri’nin eğitiminde ve yönetiminde Doğuş Üniversitesi Tiyatro Kulübü bu yıl 8’inci tiyatro festivalini düzenliyor. Doğuş Üniversitesi Tiyatro Kulübü ve misafir üniversiteler hazırladıkları oyunlar ile festivale katılıyorlar.

Festival 24-28 Nisan 2017 tarihlerinde yapılıyor. Festival kapsamında; Hisse-i Şayia, Bizim Köyün Delisi, Karmakarışık, Sendeki Bu Pırıltı, Müfettiş oyunları sahnelenecek. Oyunlar, Doğuş Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi tiyatro salonlarında sahnelenecek.

Festivalin açılışı Hisse-i Şayia oyunu ile yapıldı. Doğuş Üniversitesi tiyatro salonunda sahnelenen oyuna seyircilerin ilgisi yoğun oldu. Salon neredeyse tamamen dolmuştu. Genç oyuncuların başarı ile sahneledikleri oyun seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Özellikle gençlerin sanata, tiyatroya yönlendirilmesi ve gelecek kuşaklara sanatın aktarılması açısından kurulan tiyatro kulüpleri ve yapılan bu festival değerli bir işleve sahip.

Nasuh Bektaş

Festival Kapsamında sahnelenecek oyunların programı;
Hisse-i Şayia, Doğuş Üniversitesi, 24 Nisan 19:30
Bizim Köyün Delisi, Beykent Üniversitesi, 25 Nisan 17:30
Hisse-i Şayia, Doğuş Üniversitesi, 26 Nisan 13:30
Karmakarışık, Medipol Üniversitesi, 26 Nisan 18:00
Sendeki Bu Pırıltı, İstanbul Üniversitesi, 27 Nisan 17:30
Müfettiş, Özyeğin Üniversitesi, 28 Nisan 17:30

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı