SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

“DÖNME DOLAP” HAYATLA BİRLİKTE DÖNÜYOR!

Gizemli, neşeli, sürprizli, eğlenceli, hayatı ve çapkınlık olgusunu sorgulayan Dönme Dolap oyunu izleyiciden tam not aldı.  

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

Başrollerinde Sedef Şahin ve Sinan Albayrak‘ın oynadığı oyun, izleyenleri; hem gülümsetiyor, hem düşündürüyor hem de kendini sorgulatıyor.

Fransız senarist Eric Assous’un 1998 yılında yazıp, Gencay Gürün’ün Türkçe’ye çevirdiği “Dönme Dolap”; evli ve bir çocuk sahibi Pierre’nin öyküsünü konu alıyor.

Karısı ve oğlu bir haftalığına tatil için şehir dışına çıkan Pierre’in; güzel, neşeli bir kişiliği olan ve tek başına yaşayan Juliette ile bir akşamüstü barda tanışmasıyla başlıyor oyun.

Fakat gece hiç de ikilinin düşündüğü gibi devam etmemekle birlikte, adam gece boyunca kadının derdini çözemez. Kadın, adamla bir kedi fare oyunu mu oynamaktadır yoksa bir amaç için mi eve gelmeyi kabul etmiştir? Bu kadın kimdir? Mesleğini bile öğrenemezken kadının uydurduğu kimliklerden hangisine inanabilir? Genç kadının çözülemeyen gizemi belki de büyük bir sırrın habercisidir.

Tüm bunların cevabı ve çapkınlık olgusunun sorgulandığı oyun; İstanbul ve Eskişehir’de sahnelendi.

Özgür Yetkinoğlu’nun yönettiği Dönme Dolap, Aralık ayı ve sezon boyunca İstanbul ve ülkemizin çeşitli şehirlerinde de oynayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu