KİTAP

‘Doruktakiler’in ilk konuğu Ataol Behramoğlu oldu!

Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen, gazeteci Faruk Şüyün'ün hazırladığı ‘Doruktakiler’ etkinliklerinin ilk konuğu, günümüzün en sevilen şairlerinden Ataol Behramoğlu oldu.

Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşen Nebil Özgentürk’ün Behramoğlu hakkında hazırladığı belgeselin gösterildiği programa, yaşamına ve sanatına yakından değen isimler olarak Adnan Özyalçıner, Atilla Aşut (video), Ayşe Emel Mesci, Barış Behramoğlu (video), Dilek Türker, Elif Akkaya, Figen Yılmaz, Haluk Şahin, Hasan Öztoprak, Kemal Anadol (video), Nazım Alpman, Hülya Behramoğlu, Orhan Aydın, Sali Turan, Ülker İnce, Zülfü Livaneli (video) konuşmacı, Haluk Çetin ve Vedat Sakman müzisyen olarak katıldı. 

“Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var”, “Aşk İki Kişiliktir”, “Ben Ölürsem Akşamüstü Ölürüm”, “Bu Aşk Burada Biter”, “Sevgilimsin” gibi ezbere bilinen şiirleri okurlara armağan etmenin yanı sıra yaptığı çeviriler, edebiyat-kültür üzerine yazıları, antoloji ve tiyatro çalışmalarıyla da sanat hayatımıza katkıda bulunan Ataol Behramoğlu için yapılan Saygı Gecesi’nde iyi şair, usta yazar; katılımcı dostlarını sahnede bizzat ağırladı.

Nebil Özgentürk’ün hazırladığı belgesel ile başlayan etkinliğe; Adnan Özyalçıner, Atilla Aşut (video), Ayşe Emel Mesci, Barış Behramoğlu (video), Dilek Türker, Elif Akkaya, Figen Yılmaz, Haluk Şahin, Hasan Öztoprak, Kemal Anadol (video), Nazım Alpman, Hülya Behramoğlu, Orhan Aydın, Sali Turan, Ülker İnce, Zülfü Livaneli (video) konuşmacı olarak katıldı.

Ataol Behramoğlu’na Saygı gecesi müzisyen konukları arasındaysa Haluk Çetin ve Vedat Sakman yer aldı.

Ataol Behramoğlu, yaptığı giriş konuşmasında “Doruktakiler”in ilk konuğu olarak Faruk Şuyun’un kendisini seçmiş olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek “Bu toplantıyı bir ortak hayatlar buluşması olarak görüyorum. Hayatımız tek başına kendimize ait değildir, bütün bir hayattır. Çevremizdekilerle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla birlikte oluşturduğumuz bir hayattır” diyerek duygularını anlattı.

Programa Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı