HEYKELSANATTAN

“DÜNYA’DA HAYAT VAR MI?”

Elgiz Müzesi, bu sene 11.’sini düzenlediği teras sergisinde, çağdaş sanat heykellerini, kirlilik ve Dünya’nın kaynaklarının tüketilmesini sorgulayan çevreci eleştiri ekseninde buluşturuyor.

Heykel sanatçılarını desteklemeyi ve çağdaş heykel sanatının sürdürülebilirliğini sağlamayı amaçlayan Teras Sergileri, her sene gökdelenlerin ortasında yerlerini alan eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Açık çağrı ile her yıl ulusal ve uluslararası alanda üretim yapan heykel ve ‘land-art’ sanatçılarına ulaşan Teras Sergileri; Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz‘den oluşan danışma kurulunun değerlendirmesinden geçerek her yıl farklı bir temayla şehri heykel sanatıyla buluşturuyor.

Elgiz Müzesi’nin ‘Dünya’da Hayat Var mı?’ başlıklı 11. teras sergisinde sınırsız ekonomik büyüme arzusu, üretim ve tüketim çılgınlığıyla kirletilen, kaynakların geri döndürülemez biçimde yok edilen yerküreyi savunan sanatçıların eserleri yer alıyor.

Müzenin açık hava terasında konumlanmış, insana ve doğaya sahip çıkan sanatçıların büyük ölçekli heykelleri yaz boyunca ziyaret edilebilir.


Sanatçılar: Arif Çekderi, Aslı İrhan, Berkay Buğdan, Büşra Kölmük, Can Alpan, Caner Şengünalp, Cemre Demirgiller, Ceylan Dökmen Sakin, Çağdaş Erçelik, Duygu Deniz Bilgin, Esra Ekşi, Furkan Depeli, Gönül Nuhoğlu, Gözde Can Köroğlu, Gülnur Kılıç, Güzide Çalışal, Halil Daşkesen, İmdat Avcı, Işıl Kapu Özsakabaşı, Lale Altunel, Levent Ayata, Lidya Wassmuth, Muhammet Hanifi Zengin, Muzaffer Tuncer, Neslihan Pala, Özgür Mehmet Sakallı, Kemal Özkan Arslan, Tuncay Koçay, Win.Ju, Yıldız Güner

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı