MODA & TASARIM

Dünyanın En İyi Mankenleri Belli Oldu

Haber-Fotoğraf : Nasuh Bektaş

35. Best Model of The World-Dünyanın En İyi Mankeni Yarışması Aralık gecesi Şişli Belediyesi, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde muhteşem bir gala ile gerçekleşti.
Bu yıl 35. kez gerçekleşen yarışmada 43 ülke yarıştı. Ülkelerinden gelen mankenler Wow İstanbul Hotel’s & Convention Center’da kamp yaptılar.
Gecede; Ege, Çağla ve Madlena şarkı söylediler. Yarışmayı eski bir Best Model olan Açelya Kartal ve Robert Bams takdim etti.
35. Best Model of The World-Dünyanın En İyi Mankeni Yarışması’nın kadın mankenleri Faize & Sevim, erkek mankenleri ise Şinasi Günaydın tasarımlarıyla podyuma çıktılar. Yarışmanın sanat yönetmenliği ve koreografisini Asil Çağıl gerçekleştirdi.
Yarışmada Jüri Başkanlığını Erkan Özerman ile birlikte Ece Gürsel yaptı ve Gökay Kalaycıoğlu jüri komiseri olarak görev aldı.
43 ülkenin mankenleri arasında zorlu seçimi yapmak üzere; Barbaros Yüksel, Oğulşat Gagsalova, Alev Esen, Ali Günaydın, Merih Ergürbüz, Almila Nur Özerman, Nükhet Duru, Yusuf Azuz, Engin Koç, Sibel Tan, Murat Baba, Dilek-Ertan Etike, Engin Duman, Binhan Berkman, İlker Uzunalan, Muhteşem Candan, Ali Karacan, Cenk Kökan jüri olarak bulundular.
International Costume Ödülünü kadınlarda Sri Lanka, erkeklerde Gürcistan aldı.

Türkiye Büsra Karakaş ve erkeklerde Belgium Theo Groene Best Model of The World seçilirken
İkinci- kadinlardan USA Maylin Uyanık, erkeklerden İspanya Noah Leon Simon
Üçüncü-kadınlarda Arnavutluk Florinda Loki, erkeklerde Türkiye Emir Mayacı seçildi.
Yarışmanın en büyük sürprizi, Best Model Kurucu Başkanı Erkan Özerman’ın sahneye peruk ile çıkması oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu