RESİMSANATTAN

Egolarınızı kapıda bırakıp girmeniz gereken sergi!

Galeri 77, Sedat Girgin’in “Daha da” isimli üçüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Eserlerinde insan davranışları ve duygu durumlarını kendi gözünden, kendine has üslubuyla yorumlayan Sedat Girgin bu yeni serisinde; bireylerin, çiftlerin veya toplulukların herhangi bir konudaki tatminsizliği, doyumsuzluğu ve tüm bunların üzerine bir de kendini ispat etme, ön plana çıkarak kendini gösterme çabaları üzerine eğiliyor. Sanatçı bu seride insan egoları, benliği, kendini üstün görme çabası gibi olguları sorguluyor.

Sergi temelde iki ana bölümden oluşuyor; ilk bölüm, tuval üzerine akrilik ile resmedilmiş ağırlıklı olarak orta boy rengarenk eserlerden oluşuyor. İkinci bölümde de A4-A3 gibi daha küçük boyutlu asitsiz kâğıtlar üzerine mürekkepli siyah beyaz işlerin yer alıyor. Ayrıca, sanatçının bu sergi için izleyiciye bir sürprizi var: ‘Büyük bir duvarda kocaman tuval bir yüzeye sergi kurulumu sırasında sanatçı tarafından yerinde üretilecek yepyeni bir eser.’ Girgin, bu eseri üretirken boş bir yüzeyden başlayarak tamamlanma haline doğru giden her aşamayı kayıt altına alacak, bir sanat eserinin tamamlanma serüvenini bireysel deneyimi üzerinden tüm sanatseverlerle sosyal medya aracılığıyla paylaşacak.

İnsanoğlunun tatmin edilmesi zor egoları ve dizginlenemeyen hırslarını gözler önüne sererken bireysel ve toplumsal doyumsuzlukların, güç peşinde koşarken içine düştüğümüz çıkmazların ve farklı olma çabasıyla kendini yiyip bitiren ruh hallerinin öne çıktığı eserleri, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekanında 26 Ocak 2019 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Galeri 77
Necatibey Caddesi No: 77 Ayvaz Han
Karaköy / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı