ETKİNLİKLERSERGİ

‘EKAV-ARTIST New Generation ∞ | Sonsuzluğun İzinde’ Sergisi

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 32. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor.
Bu yıl sekizincisi düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation ∞” sergisini “Sonsuzluğun İzinde” ismi altında genç sanatçıların yapıtlarını bir araya getirerek sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e göre sanatçı “alnında ışığı ilk hisseden insandır.” sözü, serginin ruhunu ve temel temasını oluşturuyor. Her biri alanında geleceğin önemli bir sanatçısı olma yolunda, Atatürk’ün sanatın evrensel dilini yücelten sözlerinden ilham alan 18 yeni nesil sanatçı, sanatın sonsuz potansiyelini keşfetmek amacıyla farklı teknik ve disiplinlerden eserleriyle bu özel seçkide buluşuyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation ∞ | Sonsuzluğun İzinde”, sanatın evrensel dilini kullanarak, izleyicilere çağdaş sanatın çok yönlülüğünü ve sonsuz yaratıcı yolculuğunu deneyimleme fırsatı veriyor.

7 Kasım – 17 Aralık 2023

Küratör:
Sezin Aksoy

Yer alan sanatçılar:
Ahmet Hamdi Başsöz, Akın Ayaz, Bahar Posta, Damla Sandal, Doruk Paksoy, Durmuş Bahar, Ece Ebrar Sözkesen, Ekin Keser, Emirhan Özkök, Handan Akarsu, Muzaffer Tuncer, Nihat Sarıibrahimoğlu, Özge Kahraman, Özge Tan, Sesil Beatris, Şahin Yangır, Şerife Gül Çakmak ve Zeynep Kaynar

Açılış
7 Kasım Salı
17.00-20.00

Ekavart Gallery
The Ritz-Carlton Hotel, Süzer Plaza No:15
Gümüşsuyu – İstanbul

Giriş ücretsizdir

Ruhsal Acılarla Karşı Karşıya Kaldığımızda Ne Yapmalıyız? – Etingü Dönmez Durgun yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu