ETKİNLİKLER

Elgiz Müzesi Karma Sergi – “Demirden Halkalar Gökyüzünde Eridi”

Elgiz Müzesi, Mart-Nisan aylarında Ferhat Özgür küratörlüğünde gerçekleşecek yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, adını Virginia Woolf’un Mrs. Dalloway romanında ara ara tekrar edilen bir cümleden alıyor: “Demirden Halkalar Gökyüzünde Eridi”.

Karakterler arasında bir bağ oluşturmak amacıyla simgeler kullanan Woolf’un söz konusu romanında yer alan “Demirden Halkalar Gökyüzünde Eridi” ifadesi, roman içinde zamanla tekrar ederek, farklı karakterleri ve bakış açılarını birbirine bağlamaya yardım eden bir aracı işlevi görüyor. Giderek romanın ana motifine dönüşen bu cümle, sergide de benzer bir işlev görerek her katılımcının kişisel sloganına karşılık geliyor. Böylece romandaki geçiş cümlesi sergide; resimden, obje tabanlı yerleştirmeye, videodan fotoğrafa kadar uzanan bir malzeme çeşitliliğine de vurgu yaparken,  içinden geçmekte olduğumuz siyasi ve kültürel dönüşümlere coğrafyalar arası bir bakış açısından yaklaşıyor.

Avusturya Kültür Ofisi iş birliği ile düzenlenen sergi Elgiz Müzesi mezzanine alanında 1 Mart-28 Nisan 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Sanatçılar: Kezban Arca Batıbeki – Tanja Boukal- Sefa Çakır – Fatma Çakmak – Ahmet Elhan – Seda Oturmak – Chulayarnnon Siriphol – Güneş Terkol – Ezgi Tok

Küratör: Ferhat Özgür

Elgiz Müzesi
Beybi Giz Plaza Maslak – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Bu kitaba kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: https://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/dunya-klasikleri/mrs-dalloway-virginia-woolf/
Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı