KİTAP

Eren Erdem ‘İç’eriyi yazdı!

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP PM Üyesi Eren Erdem’in içeride yazdığı ‘İç’ isimli kitabı Halk Kitabevi’nden çıktı.

238 gündür Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eren Erdem, içeride ‘İç’ isimli bir kitap yazdı. Erdem, kitabın tanıtım yazısında kitabı hangi duygularla yazdığını şu şekilde anlattı:
‘İç’eriyi yazdım…
İç’imden geldiği gibi anlattım..
İç’eriden bakarak dışarıyı yorumladım…
İç’imi sizlere döktüm…
İç’eride iç’ime yolculuk yaptım…’

Eren Erdem’e kendi yazdığı kitabın basılı hali ise cezaevi yönetimi tarafından henüz verilmedi. Erdem’in avukatı Onur Cingil, bu durumun Erdem’e uygulanan tecrit ve psikolojik baskının devamı olduğunu belirtti. Cingil şunları kaydetti: “Eren Erdem’in yeni çıkan kitabı İÇ’i basılı halde görmesi için yaklaşık 10 gün önce kendisine verilmek üzere 3 adet kitabı Silivri 9 No.lu Cezaevi Yönetimine teslim etmiştim. Eren Erdem’e kendi yazdığı kitabı halen daha teslim edilmemiş, Silivri Cezaevi tarafından İÇ Kitabına “ambargo” konulmuştur.

Eren Erdem’e kargo ile gönderilen ya da bizzat cezaevine okuması için teslim edilen kitaplar dahi birkaç gün içerisinde kendisine verilirken mevcut durumun hukuki ya da mantıki bir açıklaması bulunmamaktadır.

Bu durumun uyguladıkları tecrit ve psikolojik baskının bir devamı olarak görmekle birlikte, kitap üzerindeki bu ambargonun kalkması için gerekli başvurular tarafımızdan yapılmaktadır”

Resmi Twitter'da görüntüle

ONUR CİNGİL@onurcingil

@erenerdemnet ‘in yeni çıkan “kendi” kitabı #İç ‘i basılı halde ilk kez görmesi için 1 hafta önce cezaevi yönetimine vermiştim, bugünkü görüşte öğrendim ki Eren Erdem’e kendi kitabı hala verilmemiş. #Silivri Cezaevi Eren Erdem’in kitabına ambargo koymuş @herkesicinCHP @goklevent

59

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/politika/ic-eren-erdem/
Başa dön tuşu