ETKİNLİKLER

Antalya DOB Ocak Ayı Programı

ANTALYA DOB YENİ YILIN İLK AYINDA ZENGİN BİR PROGRAM İLE İZLEYİCİ KARŞISINDA

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2020’nin ilk ayında zengin bir program ile perdelerini açacak. Opera, operet, müzikal, bale ve konser olmak üzere toplam 11 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya DOB’da provalar devam etmekte.

YILIN İLK TEMSİLİ “ÇARDAŞ PRENSESİ”  

Antalya Devlet Opera ve Balesi, yeni yıla Macar besteci Emmerich Kalman’ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen neşeli operet “Çardaş Prensesi” ile girecek. Revü kızı Sylva ile prens Edwin arasındaki imkânsız aşkın bütün zorlukları aşarak mutlu sona ulaşmasını konu alan eser, tiyatro, müzik ve dansın birlikte harmanlandığı ve 1950-1960 yılları arası romantizminin yaşatıldığı bir görsel şölen olarak sahneleniyor. Haldun Özörten tarafından sahneye konulan ve Türkçe olarak seslendirilecek eser 7 Ocak Salı akşamı saat 20.00’de sanatseverler ile buluşacak.

“MEMLEKETİM” İLE ANADOLU’YA YOLCULUK

Deniz Yıldız’ın türkü düzenlemelerini yaptığı ve Fatih Şanal’ın sahneye koyduğu “Memleketim” müzikali 9 Ocak Perşembe saat: 20.00 ve 11 Ocak Cumartesi saat 15.00’te izleyici karşısında olacak. Aralık ayında dünya prömiyeri gerçekleştirilen eserde tarih içinden süzülerek gelmiş zengin bir geleneğin ürünü olan ve klasik batı müziği orkestrasına uygun çok sesli düzenlenen türkülerimiz konu alınıyor.

BAROK MÜZİKTEN TÜRK MÜZİĞİNE YOLCULUK

Antalya DOB, Ocak ayında sanatseverleri doğu-batı arasında uzanan bir köprüde sanatsal bir yolculuğa çıkaracak. Claudio Monteverdi, İsmail Dede Efendi, Francesco Cavalli ve Ali Ufki Bey gibi bestecilerin eserlerinin seslendirileceği konser 14 Ocak Salı saat 20.00’de gerçekleştirilecek.

“ROMEO VE JULIET” BALE SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Shakespeare’in aynı adlı eserinden hareketle Çaykovski’nin bestelediği ve müzik düzenlemesi Tolga Taviş’e ait olan, libretto ve koreografisi ise Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlanan “Romeo ve Juliet” balesini bu sezon ilk kez 18 Ocak Cumartesi, 21 Ocak Salı ve 30 Ocak Perşembe günleri saat 20.00’de sahneleyecek. Gerek librettonun ele alınışı, gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı, gerekse de koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip olan “Romeo ve Juliet” Shakespeare ve Çaykovski gibi iki dahi sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği.

ANTALYA DOB MÜZE KONSERLERİNE DEVAM EDİYOR

Antalya DOB, 2019-2020 sanat sezonunda Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ile gerçekleştirdiği Antalya Müzesi’ndeki konserlere 20 Ocak Pazartesi saat 15.00’te “Nefesli Serenatlar” konseri ile devam ediyor.

UZAKDOĞU EZGİLERİ ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelediği Puccini’nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği dünyaca ünlü “Madama Butterfly” operasını kaçıran ve yeniden izlemek isteyen sanatseverler için 23 Ocak 2020 Perşembe saat: 20.00’de tekrar sahneleyecek. Dünya opera edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alan ve İtalyanca seslendirilecek eseri Yiğit Günsoy sahneye koydu.

ANTALYA DOB’DAN RUS BESTECİLERİ KONSERİ

 Antalya Devlet Opera ve Balesi, 25 Ocak 2020 Cumartesi saat 20.00’de Rus bestecilerin eserlerinden oluşan özel bir konseri sanatseverlerin beğenisine sunacak.

“IV. MURAT”IN HAYATI OPERA SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2010 yılında kaybettiğimiz Türk operasının büyük ustası, besteci ve orkestra şefi Okan Demiriş’in “IV. Murat” operasını 28 Ocak Salı saat 20.00’de tekrar sahneleyecek. Osmanlı tarihinin fetihler dönemini, sarayın gizemli yaşamını ve henüz on bir yaşındayken Osmanlı Padişahı olan IV. Murat’ın yaşam öyküsünü anlatan eseri Haldun Özörten sahneye koydu.

Etiketler

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı