ETKİNLİKLERSERGİ

Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Resim Sergisi – Gülseren Südor ve Teoman Südor

GÜLSEREN VE TEOMAN SÜDOR ESERLERİNİ ESKİŞEHİR’DE SERGİLEYECEK

Sanata ve sanatçıya büyük destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, iki önemli ressam Gülseren Südor ve Teoman Südor’u Eskişehir’de ağırlayacak. 4 Ekim’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleşecek sergide ikilinin birbirinden özel eserleri sergilenecek.

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük destek sunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, iki önemli sanatçıyı daha ağırlamaya hazırlanıyor. Eserleri dünyanın çeşitli müzelerinde kalıcı olarak sergilenen Gülseren ve Teoman Südor, 4 Ekim tarihlerinde açacakları sergi ile Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak.

Eskişehir’e daha önce Fırçanın Sırdaki İzi sempozyumu için geldiklerini hatırlatan Gülseren Südor, şehrin sanata ve sanatçıya verdiği değerin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Südor “Sayın Yılmaz Büyükerşen’in vizyonuyla kentte başarılı şehircilik çalışmaları hayata geçirilirken, aynı zamanda yurttaşlarımızın da sanata ve sanatçıya olan bakış açısı çok değişti. Şehirde her gün bir sanat etkinliği ile halk iç içe. Bozkırın ortasında bir sıradan bir Anadolu kenti olan Eskişehir, son 20 yıllık gelişimi ile Türkiye’nin örnek kentlerinden biri haline geldi. Biz de eşim ile birlikte tekrar Eskişehir’e geliyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm sanatseverleri 4 Ekim’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.

Sergi, 25 Ekim 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Açılış: 4 Ekim Cuma Saat: 18.00

Etiketler

Bir Yorum

  1. Sizin başarılarınız içimi ısıtıyor…
    Arkadaşınız olmaktan çok mutluyum

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı