ETKİNLİKLER

KGK EV SAHİPLİĞİNDE 21. RUS MEDYA KONGRESİ

85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazetecinin katılacağı kongre 25 Ekim’de Ankara’da açılacak.

MELİKE BİRGÖLGE

Rus dili konuşan gazetecilerin ağırlanacağı, şehirlerin tanıtımına büyük katkılar sağlayacak olan organizasyon, 24-28 Ekim tarihleri arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun himayesinde, KGK’nın ev sahipliğinde Ankara, Kayseri, Konya ve Alanya’da gerçekleştirilecek.

Eylül 2018’de, ABD’nin New York kentinde yapılan Dünya Rus Medya Kongresi’ne katılan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim‘in davetiyle Türkiye’ye taşınan dev kongrenin açılışı 25 Ekim Cuma günü saat 11.00’de Ankara’daki Meyra Palace Otel’de yapılacak. 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazetecinin katılacağı kongrenin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılacaklar.

KGK Başkanı Mehmet Ali Dim

Küresel Gazeteciler Konseyi Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Rus Medya Konseyi’nin 21. kongresinin Türkiye’de yapılmasının Türkiye- Rusya arasındaki dostluğun pekişmesine ve Türkiye’nin tanıtımına olan katkısına vurgu yaparak bu organizasyonda emeği geçen isimlere teşekkür etti.

KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİ’NİN VİZYONU VE AMACI!

Orta Asya, Kafkaslar, Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu öncelikli olmak kaydıyla, tüm ülkelerde gazetecilerin mesleki, sosyal ve kültürel değerlerini arttırıcı, kaynaşma ve dayanışmayı geliştirici önlemler alınmasını sağlamak üzere çalışmalar yapmak amacı ile kurulan Küresel Gazeteciler Cemiyeti faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Mesleki dayanışmayı arttırmak, temel hak ve hürriyetleri etkin kılmak, ifade ve fikir özgürlüğünün sağlanması ve sürdürülmesi ile mesleğin etik ve ahlaki değerlerinin korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yapmayı amaç edinen konsey; mesleğin gerektirdiği hak ve özgürlüklerin korunması ve bunların genişletilmesini sağlamak için yasama ve yürütme organlarıyla, resmi ve özel kurumlar ve kurullar karşısında üyelerini temsil edecek.

Amaca uygun faaliyetler ve projeler söz konusu olduğunda; başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve bağlı kurum ve dış misyonlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve bağlı Kamu Diplomasisi Başkanlığı ve diğer daire ve kurumlar, Türk Konseyi, TÜRKSOY, TİKA, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Basın İlan Kurumu, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile işbirliği halinde olunacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı