ETKİNLİKLERSERGİ

Evin Sanat Galerisi Karma Sergi – “Kâğıdın İzinde”

Evin Sanat Galerisi 9 Ocak – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında ülkemiz sanatının 20. yüzyıl ustaları ve günümüz sanatçılarını “Kâğıdın İzinde” isimli sergide bir araya getirerek; kâğıt üzerine ve kâğıt ile üretilen eserleri izleyici ile buluşturuyor. Sergi kâğıdın sanat ile olan ilişkisini; Evin Sanat Galerisi’nin temsil ettiği sanatçıların yanısıra, çağını temsil eden usta isimlerin yapıtlarıyla izleyici karşına çıkaracak.

Kâğıdın tarihine ve sanatçıların kâğıt ile ürettikleri eserlerin evrenselliğine odaklanan sergi, kâğıt üzerine üretilmiş yapıtların dışında, not kâğıdına çizilmiş eskizleri, belki daha önce başka bir amaç için kullanılmış bir mukavva parçasına çizilmiş geçmişten notları ve yazışmaları da barındırıyor.

“Kâğıdın İzinde” sergisinde; Eren Eyüboğlu, Nuri İyem, Nasip İyem, Selim Turan, Avni Arbaş, Nedim Günsür, Neş’e Erdok, Cengiz Çekil, Rahmi Aksungur, Cansen Ercan, Temür Köran, Hakan Gürsoytrak, Buket Güreli, Nalan Yırtmaç, Zulal, Hakan Cingöz, Emin Turan, Setenay Alpsoy ve Uğur Daştan’ın çalışmaları yer alacak.

“Kâğıdın İzinde”, izleyiciye hayatın her alanında yer etmiş bu yaygın malzemenin, sanatçının elinde geçirdiği dönüşümü gözlemleme fırsatı sunuyor.

Çok yönlü bir malzeme olan kâğıdın insanlık tarihinde akla gelebilen her alanda kullanılması ve hala kullanılmakta oluşu üzerine inşa edilen “Kâğıdın İzinde”, 29 Şubat 2020 tarihine kadar Evin Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Açılış: 9 Ocak Perşembe Cuma Saat: 18.00

Evin Sanat Galerisi

Büyük Bebek Deresi Sokak, No:13
Bebek / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı