ETKİNLİKLER

Fanzin Apartmanı’nın Düzenlediği Fanzin Fuarı Başlıyor

Fanzin Apartmanı, her türden üretimin yavaşladığı bu dönemlerde Online Fanzin Fuarı düzenleyerek fanzinlerle okurları bir araya getirmeyi amaçlıyor. 

01 – 07 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinliğe katılım gösteren fanzinler, ziyaretçiler için seçtikleri PDF’leri fanzinapartmani.com üzerinden paylaşıma açılacak ve bir hafta boyunca, önemli miktarda arşiv katılımcılara açık olacak. 40’ı aşkın fanzinin yer alacağı bu etkinliği kaçırmayın.

Online Fanzin Fuarı’nda ayrıca fanzincinlerle gerçekleştirilen söyleşiler topluluğun Youtube kanalında yayınlanacak ve fanzincilerin çalışmalarını kendi ağızlarından dinleme imkânı olacak. Taraftar, bilimkurgu, şiir ve daha birçok konuda söyleşilerin yer alacağı bu videoları izlemek mümkün. Videolar 1 Haziran’da erişime açılacak.

Etkinliğe katılan fanzinlerin tam listesi aşağıdaki gibidir:

1Kafa Sesi, Ad’sız, Balık Başı, Başıbozuk, Bataklık, BE, Boyut, Çömez, Dem Bu Dem, Deneme1, Dünya, Dünyaya Fransız, Gak, Golem, Hallo, Kaotik, Keyif Tekel, Kibrit, Kiltablet Öykü, Küllük, La Luna, Lagari, Moonchild, Mücbir, Nereden Eserse, Nüans, Palyaço, Parantez İçi, Patlak Teker, Piç Güveysi, Sıvadık, Solamniya, Sopalı Pankart, Talika, Tamu Yolcuları, Tesirli, Vitruvius, Void, Yeni Vizyon, Yere Düşen Travma, Yeryükü, Zararsız, Zerk

Fanzin Fuarı

Fanzin Apartmanı Nedir?

Fanzin Apartmanı, fanzinlerin görünürlüğünü arttırmak ve birbirleriyle iletişim içerisinde olmaları için faaliyete geçmiş bir grup fanzincinin yürütücülüğünü üstlendiği, kolektif bir yapıdır. Varlıkları gönüllülük esasına dayanır ve herhangi bir hiyerarşik yapı söz konusu değildir. 2015 yılından bu yana birçok etkinlikte yer almış ve açtığı fanzin masalarıyla Türkiye’de güncel olarak çıkan fanzinleri bir araya getirerek okura sunmaktadır. Düzenlediği toplantılar ve söyleşileriyle bir yayın algısı olarak fanzin olgusunu kişilerin bilgisine sunmayı ve okuma alışkanlıklarında yer edindirmeyi kendisine misyon olarak belirlemiştir. Facebook grubu ve güncel kullanılan sosyal medya alanlarından yayın yapmakta, podcast tanıtımları hazırlamakta ve ücretsiz, hiçbir reklam kaygısı gütmeden fanzinleri genel paylaşıma açmaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı