ETKİNLİKLER

FASHION FILM Fest Istanbul 2015

İstanbul’un Moda Filmleri Festivali: Fashion Film Fest Istanbul 2015!

Kültür Departmanı, daha önce başlattığı moda filmleri etkinliklerine artık büyük bir festivalle devam ediyor. Dünyadan farklı bağımsız modacıların ve yönetmenlerin işlerini sergileyen filmler, söyleşiler ve partilerle dolu festival 28 – 29 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde!

Kültür Departmanı tarafından Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin mekan ve Marriott Hotel Şişli’nin konaklama sponsorluğunda düzenlenecek olan dev festival 28-29 Kasım’da moda ve film severlerle buluşacak. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden bağımsız modacıların işlerini sergileyen moda filmlerini programına alacak olan festivalde ayrıca uluslararası bir moda film yarışması düzenleniyor. Yarışmada Damir Doma, Ümit Ünal, Marie Vic ve Selman Bilal gibi moda ve sinema dünyasından önemli isimlerin yer alacağı bir jüri oluşturuldu. Yarışmada birinci seçilecek olan filmin yönetmeniniyse Digital Film Center tarafından verilecek tam 5000.-TL değerinde bir prodüksiyon desteği bekliyor.

Film gösterimlerinin yanı sıra modacı Nihan Buruk, tasarımcı Ümit Ünal, senarist/yönetmen Ümit Ünal, Berlin Moda Filmleri Festivali kurucusu Niccolo Montanari, Serbia Fashion Week kurucusu Svetlana Horvat ve Fransız modacı Damir Doma gibi isimlerle kapsül söyleşiler düzenlenecek.

Festivalin bir diğer sürpriziyse dünyaca ünlü güncel sanatçı Marie Vic’in daha önce Mart ayında New York’ta ilk kez sanatseverlerin karşısına çıkardığı Ten Blows isimli video yerleştirmesi. Vic’in Givenchy baş tasarımcısı Riccardo Tisci’nin tasarımalarını kullanarak yarattığı 10 video ekranından oluşan bu eseri de ABD’den sonra ilk kez Türkiye’de sergilenecek.
Festivalin kesinleşmiş program, konuk, jüri ve film bilgileri Ekim ayı içerisinde içerisinde açıklanacak.

Son başvuru tarihi 15 Ekim olan moda filmleri yarışmasına başvurmak isteyenler www.fashionfilmistanbul.com adresindeki formu kullanabilecekler. Fashion Film Fest Istanbul 2015 hakkında detaylar ve yeni bilgiler hem bu websitesinde hem de etkinliğin facebook.com/fashionfilmfestistanbul adresindeki sayfasında güncellenecek.

Etkinlik ücretsizdir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı