ETKİNLİKLERSERGİ

‘Fata Morgana’ Decollage Art Space’te Açılıyor

Decollage Art Space, on iki sanatçıyı bir araya getirdiği karma sergi “Fata Morgana”ya 5 Temmuz – 18 Ağustos 2023 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

“Fata Morgana”, sıcaklık farkı sebebiyle ufuk çizgisinde bulunan cismi havada asılı görmemize neden olan optik bir illüzyondur. Aynı zamanda yansımanın ardındaki öteki dünya demektir. Yaz sıcaklığı kadar gerçek ve bir o kadar geçici sevinçleri temsil eden “Fata Morgana”; belirsiz, karmaşık ve tekinsiz olanın göstergesidir.

Yüzyıllardır özellikle denize yakın yaşayan toplumların bir parçası hâline gelen bu serabın ele alındığı seçkide, doğanın insan yerleşkeleri ve diğer yaşam bulgularıyla kesişme alanları keşfediliyor. Bağımsız serilerin bir araya gelmesiyle oluşturulan sergide, “Fata Morgana” serabının ruhuna uygun bir şekilde aykırı hayal güçlerine ve bu hayal güçlerinin etki alanlarına klasik ve modern yorumlar ekleniyor. Seçkide soyut, non-figüratif çalışmaların birlikteliği, alımlayıcıya “öteki dünya”nın kapılarını aralıyor.

Sergide yer alan sanatçılar:
Elif Karaosman, Emine Yüksel, Güzin Tangör, Hande Karahanoğlu, Mehmet Şenol Şişli, Münire Özbey, Neriman Şairoğlu, Nezihe Gökçe, Pierrick Her, Pınar Akbaba, Remzi Karabulut ve Şehriyar Cem.

 Açılış:
5 Temmuz Çarşamba
Saat 17:00

Decollage Art Space
Suadiye Mah. Müzeyyen Sok. No:4/1
Kadıköy/İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu