ETKİNLİKLER

Galeri Diani Resim Sergisi – Feyzan Alasya ‘Her Şeyden Öte’

Feyzan Alasya’nın Gerçekleri yeniden yorumlayan, parçaları yerinden oynatarak efsaneler doğurmaya çalışan’ anlatısının resimle buluşturduğu sergisi ‘Her Şeyden Öte’ Galeri Diani’de!

‘Kahramanların gelip bizi kurtardığı devirden farklı bir devire atladık. Kahramanlar da gerçeklerimiz gibi kayboldu.’
F.Alasya

Galeri Diani, 7 Ocak-27 Ocak 2017 tarihleri arasında ressam Feyzan Alasya’nın resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Alasya, bir önce ki sergisinde insanoğlunun zihinsel yolculuğunun ulaşacağı son noktayı anlattıktan sonra yeni sergisinde artık bakmadığımız, baksak da göremediğimiz toprak, hava ve suyu yeniden biçimlendiriyor. İnsandan hariç, insandan uzak canları gören, düşleyen, tuvaline yansıtan ressam Feyzan Alasya, kendisini ve yeniden yarattığı doğayı merakla, ilgiyle ve sevgiyle bekleyenlere sunmak istiyor.  Zihninin pencerelerini tekrardan bizlere açarak yepyeni dostlarla, yepyeni bir doğayla karşılaşmamızı sağlıyor. Tükenmeye yüz tutmuş doğayı yeni efsanelerle ve doğanın barındırdığı envai çeşit dostlarla tablolarında bizlere anlatırken düşlerimizde ölümsüz yerlerini almalarını sağlıyor. Ve ‘Her Şeyden Öte’ diyor ressam Feyzan Alasya…

Galeri Diani
Bostanbaşı Caddesi No : 3 D 34425 Beyoğlu / İstanbul

Feyzan Alasya kimdir?

1976 İstanbul doğumlu sanatçı, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Anasanat dalında Yüksek Lisans yapan sanatçı, yaklaşık iki buçuk sene ressam Kasım Koçak ile çalıştı.

İtalya’da Florence Academy of Art bünyesinde eski ustaların yağlıboya tekniklerini deneyimleme fırsatı da yakalayan sanatçının eserlerinde “desen” unsuru öne çıkıyor.

Feyzan Alasya

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı