ETKİNLİKLER

Fotoğraf Sergisi | Mustafa Gümüş ‘Yörüklerin İzinde’

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 19-31 Ocak 2016 tarihleri arasında, Mustafa Gümüş’ün ‘Yörüklerin İzinde ‘ fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor’!

Hayatımızı kolaylaştıran tüm cihazlardan, teknolojilerden ve benzerleri fırsatlardan uzaklaşmış -vazgeçmiş- bir topluluğa objektifini çeviren Mustafa Gümüş; bizleri ‘YÖRÜKLERİN İZİNDE’ Toroslar’ın son konar göçerleri olan “Sarıkeçililerin” hayatına davet ediyor.

“YÖRÜKLERİN İZİNDE’” isimli proje, sanatçının 2013’den bu yana ürettiği bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor.Bizlere Yörük Göçünü ve Kültürünü anlatan yegane bir örnek. Hayatın günlük koşuşturmacısından, kaygılarından, çıkar ilişkilerinden ve aitliklerinden uzakta, otantik, bir o kadar güçlü ifadeleri ile saflığı ve samimiyeti temsil eden görsel bir külliyat.

19 ocak salı günü saat 17:00 de açılacak serginin açılış konuşması ;40 yıllık sanat yaşamında, 12 dile çevrilen öyküler; 30 kitap ve Türk Edebiyatından en çok uyarlanan 23 filmiyle Türk Sinemasına Ulusal & Uluslararası sayısız ödül kazandıran 32 senaryoya imza atan,yazar,Öykücü Osman ŞAHİN yapacaktır.

Mustafa Gümüş Kimdir?

Mersin Gülnar Doğumlu olan sanatçı fotoğraf çalışmalarını yaşadığı şehir olan Antalya’da sürdürmektedir.

2012 yılının sonunda proje olarak başladığı SARIKEÇİLİLER ile ilgili çalışmalarını hala devam ettirmekte olan sanatçı 2013 yılında Sarıkeçililerin Göçünü konu alan ”SEHER İLE GÖÇ” adında ilk kişisel fotoğraf sergisini Antalya’da açtıktan sonra gelen olumlu tepkiler ve aldığı davetler doğrultusunda yine Antalya da Alternatif turizm fuarında, Expo 2016 ajansında ve Mersin’in Erdemli ilçesinde fotoğraf sergisi açmıştır.

Kaybolmaya yüz tutmuş bu kültürün devam edebilmesi için sadece fotoğrafını çekmekle kalmayan sanatçı, kurduğu samimi dostluklarla göçerlerin problemlerine ve sıkıntılarına çözüm üretmek adına çalışmalar yapmaktadır.

Tarih:19-31 Ocak 2016

Açılış:19 Ocak 2016  Salı  Saat:17.00

Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi(Tünel)

Adres: İstiklal Cad. No:217 Tünel, İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı