ETKİNLİKLER

Galeri FE Resim Sergisi – Bayram Gümüş, Mustafa Özkan “Aynı Göğün Altında”

Galeri FE sezonun son sergisinde, iki usta sanatçı, Bayram Gümüş ve Mustafa Özkan’ı “Aynı Göğün Altında” ile bir araya getiriyor!

Naif resmin Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Bayram Gümüş, minyatürü  andıran figürleriyle bezenmiş manzaraları, rengarenk arabaları, sokakları, kent  trafiğini, pazarları, fuar ve dört mevsimi; kısacası kendi yaşamına dokunan her  şeyi naif ressamlara özgü yaşam sevinci ve mutluluğu ile anlatır.

Mustafa Özkan, resimlerinde figürsüz kurguladığı nostaljik evlerin yaşantısını temel alır. Tepelere ulaşan merdivenlerin çevresine iliştirilmiş evler, sokak lambaları, ipteki çamaşırlar, elektrik direkler, engebeli yollar ile resmin ritmini tutar. Peşi sıra istiflenmiş renkli evler bazen bir topluluğu, bazen ise her bir insanı ayrı temsil eder. Kenarda kalan bu ‘yığın’ların bir düşünceyi, bir tavrı, kimi zaman da bir kesimin düşleyişini özgün bir anlatımla oluşturur.


Bayram Gümüş ve Mustafa Özkan, yaşamın bütün karmaşasının içinde var olan yalınlığı, aynı göğün altında birbirinden farklı üslup ve renk anlayışıyla resmettikleri kent yorumlamalarını Galeri FE izleyenleri ile buluşturuyor.

Sergi 22 Haziran 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Açılış: 23 Mayıs Perşembe Saat: 17.00

Galeri FE
Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. 60/2 D:4
Çiftehavuzlar, Kadıköy, İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Ana Görsel: Bayram Gümüş

Başa dön tuşu