ETKİNLİKLER

Galeri Soyut Karma Resim Sergisi – “Yeni Aralık / New Space”

Galeri Soyut’un 2011’den itibaren düzenli olarak gerçekleştirdiği, tamamı 25×25 cm eserlerden oluşan, 180 sanatçının, 1500’e yakın eserin yer alacağı “Yeni Aralık / New Space” sergisi, 15 – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut’ta izlenebilir. 

Her biri 25×25 cm boyutlarında olan yüzlerce eserin bir araya geldiği bu etkinlik sanatçıları yüzeyle yeniden yüzleşmeye teşvik ederken izleyicileri de “boyut” ve “değer” kavramları üzerinde tekrar düşünmeye davet ediyor.

Sergi ile ilgili Meryem Uzunoğlu şunları söyledi: ‘Her kuşaktan sanatçının eserlerinin bir araya geldiği bu platformda metalaşma sürecinde sanat eserinin değerini belirleyen karmaşık dinamikler de alaşağı ediliyor.  Tüm eserlerin aynı fiyatla satışa sunulması, izleyicinin algısını yönlendiren piyasa şartlanmalarını ortadan kaldırarak plastik değerler üzerinden daha samimi bir iletişimin kurulabileceği bir zemin oluşturuyor.’

“Yeni Aralık / New Space” Proje Sergisini 15 – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut A & B ve C Salonlarında izleyebilirsiniz.

Galeri Soyut
Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Sok. 82/A-B
Çankaya Ankara

Giriş Ücretsizdir

Başa dön tuşu