ETKİNLİKLER

GALERIE TIGREL Resim Sergisi & Sait Günel “Yaratanların Yolculuğu”

Türkiye’de ve uluslararası sanat platformunda, eserleri beğeniyle izlenen Sanatçı Sait Günel‘in “Yaratanların Yolculuğu” Kişisel Resim Sergisi, 20 Mayıs – 18 Haziran 2016 tarihleri arasında Almanya’nın önemli galerinden biri olan Galerie TIGREL‘de sanatseverler ile buluşuyor. Sanatçı sergisinin yanı sıra 13 Mayıs 2016 günü Duisburg Kiebitz Kültür Merkezi‘nde resim ile tiyatroyu buluşturan sıra dışı bir performansa imza atacak.

Bu performansta kendisine sahnede bir hafta boyunca birlikte resim atölye çalışmaları gerçekleştirdiği tiyatro grubunun üyeleri eşlik edecekler. Doğaçlama üzerine gelişecek sahne performansı sırasında akrilik ve suluboya teknikleri kullanılacaktır.

Sanatçı Günel resim serüvenini şu sözler ile ifade etmektedir. :

“Yaratma eyleminin, insanlığın varoluşundan beri en büyük eylemlerden biri olduğuna inanırım.  Bilimde, teknikte resimlerime esin kaynağı olan hız ve devinim baş döndürücüdür.  Bununla birlikte, her tarihsel dönemde, yaratamayanların yarattıkları, “Yaşanası Cenneti”, ortaçağ karanlıklarına, çıkmaz sokaklara götürme çabaları hep olagelmiştir.  Asla kalıcı olma şansı yoktur. Bundan dolayı, Yaratanların Yolculuğu’ nun ışıklı aydınlık yarınlara ulaşacağına inancım tamdır. “

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı