ETKİNLİKLER

Galeri/Miz Resim Sergisi – Funda Özgünaydın “Remix”

Galeri/Miz,  17 Ekim – 4 Kasım 2017 tarihleri arasında Funda Özgünaydın’ın “Remix” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Tarabya Kültür Akademisi ve Goethe İnstitut işbirliği ile gerçekleşecek olan sergide Özgünaydın, kentimizde edindiği deneyimlere gönderme yaparak izleyiciye insanın, hayvanların ve doğanın imgelerinden oluşan kağıt, kolaj ve tuval çalışmalarını sunuyor.

İki seriden oluşan “Remix” sergisinde Özgünaydın, bir taraftan yüz yerine çiçek yerleştirilen çeşitli kağıt kolajlar sunuyor. İkinci seri, kağıt ve kanvas üzerine boyalardan ve baskıdan oluşuyor.

Galeri / Miz
Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. 64
Teşvikiye – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Funda Özgünaydın Kimdir?
Franfurt’da doğan ve büyüyen Funda Özgünaydın, 2008-2009 öğrenim yılında İrlanda Güzel Sanatlar Konseyi’nin Seyahat ve Eğitim Bursu ile Berlin’de Kreuzberg bölgesinde bir sanatçı davet programını kazandı ve Berlin’e taşındı. 2013’ten beri Berlin Senatosu’nun çeşitli kültürel değişim programlarına ve yerleşim programlarına katılarak Türkiye ile ilişkisini daha derin bir hale getirerek, 2014 yılında Berlin UDK’da Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yüksek lisans programında eğitimime devam etti. Ardından, 2017 yılında Tarabya Kültür Akademisi’nin “Sanatçı Konuk Programı’nda yer alarak, çalışmalarına İstanbul’da devam etti.

Başa dön tuşu