ETKİNLİKLER

Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2019

“Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2019” etkinlikleri, bu yıl 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik çerçevesinde, fotoğraf sergisi, sanatçı workshopları, atölye çalışmaları ve eğitim programları  yer alıyor.

Fotoğraf meraklılarının çok özel bir fotoğraf sergisiyle karşılaşacağı sanat günlerinde, serginin konusu ”Sevgi” olarak belirlendi. Özellikle genç fotoğraf sanatçılarını desteklemek, onlara yol açmak amacıyla, Küratör Tahsin Aydoğmuş tarafından seçilen fotoğraflar, orijinal  Hahnemühle kağıda,  Fine Art baskı olarak hazırlandı ve müze camıyla özel olarak çerçevelendi.

Bu yıl sanat günleri kapsamında gerçekleşecek olan bir önemli etkinlik de, Fotoğraf Sanatçısı Kerim Suner’in yapacağı, 1800’lü yılların baskı tekniği “Albümen Baskı” olacak.

Fotoğrafçılar ya da fotoğraf öğrencilerine (kendilerine ait 300 dpi bir iş ), bir sanatsal baskı tekniği olan Fine Art  baskı yapma şansının verilmesi ise bu yıl ki sanat günlerinin sürprizi olarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Ayrıca  Fine Art baskı ile Digital Fine Art limitli baskı konusunda bilgi almak da mümkün olacak.

Bunların yanında akrilik, suluboya, baskı teknikleri, botanik illüstrasyon, tezhip ve edirnekari gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebileceği sanat günlerine katılım için önceden kayıt yaptırılması gerekiyor.

Sanatla ilgili üretimi olan, sanatsal çalışmalar içinde olan herkes, etkinlikler süresince hem sanatçılardan hem de Art Boya yetkililerinden sanat malzemeleri ve teknikler hakkında detaylı bilgi alabilir, workshoplara ve atölye çalışmalarına katılabilir ve sergiyi ziyaret edebilir.

Adres: The Green Park Hotel-Bostancı İçerenköy Mah. Manolya Sanayi Sok.No.36 Ataşehir/İstanbul

Etkinlik Katılım Kayıt için: (0216) 575 36 25 (dahili 18)

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı