MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

‘Genç Caz 21’ Albümü Çıktı

İstanbul Caz Festivali, 19 yıldır sürdürdüğü Genç Caz geleneğine bu sene yeni bir anlam kazandırıyor. 2021 yılında gerçekleştirilen 28. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz finalistleri arasında yer alan 5 grubun kayıtları, ilk defa profesyonel bir albümde bir araya getirildi.
Genç Caz 21” albümü, İKSV ve Sony Music Türkiye etiketi ve Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle 17 Aralık’ta tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla başlattığı Genç Caz projesi bu yıl ilk defa, Genç Caz konserlerine seçilen isimlerle özel bir albüm hazırladı.

Genç Caz 21 albümünde, Genç Caz seçici kurulunun başvurular arasından belirlediği 2021 Genç Caz finalistlerinden, daha önce profesyonel bir albüm yayımlamamış 30 yaş altı genç müzisyenlerin kurduğu Cazcuz, August, Deniz Akan Trio, Gökhan Ulusoy Trio ve Kick the Switch gruplarının her birinden birer parça yer alıyor. Babajım İstanbul Stüdyoları’nda ve müzik insanı Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle gerçekleştirilen kayıtlarda genç cazcılara usta müzisyenler Volkan Öktem, Önder Focan, Selen Gülün, Cenk Erdoğan ve Okan Kaya eşlik etti ve destek oldu. Kayıt ve miks mühendisliğini Arın Baykurt, masteringi Güven Ersoysal üstleniyor. Albüm fotoğrafları fotoğrafçı Muhsin Akgün’e, grup ve albüm tanıtım metinleri ise Burak Sülünbaz ait.

Genç Caz 21 albümü, Sony Music Türkiye ve İKSV işbirliğiyle 17 Aralık itibariyle tüm dijital platformlarda ve İKSV YouTube sayfasında yerini alıyor.

Albümü dinlemek için:
https://iksv.lnk.to/genccaz21 

Genç Caz 21 Albüm Şarkıları

  • Cazcuz – Unknown Is Reality
  • August – Kimse İçin
  • Deniz Akan Trio – Muti’s Place
  • Gökhan Ulusoy Trio – Outcry
  • Kick The Switch – Yuva   

Genç Caz Hakkında

Genç Caz konserleri, geçen on dokuz yıl içerisinde 80’in üzerinde genç caz sanatçı ya da topluluğuna dünyaca ünlü caz sanatçılarıyla aynı festivalde yer alma imkânı sağladı. Bunun yanı sıra sanatçılar İstanbul Caz Festivali sonrasında birçok başka uluslararası festivallere katıldılar ve Türkiye ile yurt dışındaki çeşitli caz kulüplerinde sahne alma fırsatı yakaladılar.

Geçtiğimiz yıllarda yolu Genç Caz’dan geçenler arasında Ece Göksu, Ozan Musluoğlu, Cem Tuncer, Çağrı Sertel, Gevende, Cihan Mürtezaoğlu, Batuhan Şallıel ve Anıl Şallıel, Volkan Topakoğlu, Deniz Taşar, Başak Yavuz, Tolga Erzurumlu, Eylül Biçer, Can Tutuğ, Sanat Deliorman, The Kites, Cazzip Project, İpek Dinç ve Büşra Kayıkçı gibi müzisyen ve topluluklar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu