KİTAP

Genç Yazar M. Ömer Güngören’den ‘Adaletin Güneşi – Hazreti Ömer’

Henüz 6 aylıkken ileri derecede beyin kanaması ve kalbinde 7 delikle dünyaya gelen, 86 gün kaldığı yoğun bakım sonrası Serebral Palsi tanısı konan M. Ömer Güngören, 15 yaşında ikinci kitabını okurla buluşturdu.
Türkiye’nin en genç yazarlarından biri olan Güngören, ilk kitabı “Derviş Aldanması”nın ardından kitapseverleri bu kez “Adaletin Güneşi – Hazreti Ömer” ile selamlıyor!

2021 yılının ilk aylarında “Derviş Aldanması” ile okura merhaba diyen 15 yaşındaki Serebral Palsi hastası M. Ömer Güngören’in Hz. Ömer’in hayatını anlattığı “Adaletin Güneşi – Hazreti Ömer” isimli yeni kitabı Çalıkuşu Yayınları etiketini taşıyor. Tasavvufa ve tarihe meraklı genç yazar, İslam tarihinde adaleti ve cesaretiyle bilinen Hz. Ömer’in özlü sözlerine de yer verdiği ikinci kitabında okuru mistik bir yolculuğa çıkarırken kitapseverlere ilham verici iç görüler sunuyor.

ÖMER’İN SÖZLERİ İLE HAYATA FARKLI BİR PENCERE AÇIYOR

Okuyucuları özenle tasarladığı atmosferi ile kitabın içine çekmeyi başaran Güngören, akıcı hikâye örgüsüyle hem gençlerin hem yetişkinlerin ilgiyle okuyabileceği bir kitap sunuyor. Genç yazar “Adaletin Güneşi”nde ruhsal deneyimin hayat yolculuğunda bizi nasıl dönüştürdüğünü Hz. Ömer’i referans alarak anlatıyor. 146 bölümden oluşan kitap, Mustafa Sağ’ın yaptığı resimlemelerle zenginleşiyor.

“EDEBİYAT VE KUTSAL YERLER RUHUMUN ŞİFASI OLDU”

Ömer Güngören, “Tasavvufa ve tarihe olan ilgim ailemle birlikte kutsal mekân ziyaretleri sonucunda başladı. Bu tutkum Edebiyat ile harmanlandı. Edebiyat ve kutsal yerler benim ruhumun şifası oldu. Einstein’in dediği gibi, hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken hayal gücü tüm dünyayı kapsar. Ben küçük yaştan beri hayal gücümün kapılarını hiç kapatmadım. Dilerim benim yolculuğum herkese örnek olur” ifadelerini kullandı.

 Ömer Güngören Kimdir?

Ömer Güngören, 5 Mart 2006 yılında henüz 6 aylıkken, ileri derecede beyin kanaması ve kalbinde 7 delikle dünyaya gözlerini açtı. Doğduğunda 86 gün boyunca yoğun bakımda kalan Güngören, daha sonra Serebral Palsi tanısıyla ailesine kavuştu. Henüz yaşına girmeden başladığı kutsal mekân ziyaretleri sonucunda ilerleyen yaşlarda tasavvufa ve tarihe olan ilgisi başladı. Küçük yaşlardan beri hayal gücünün kapılarını kapatmayan ve sınırlarını zorlayan M. Ömer Güngören, 2021 yılının ilk aylarında ilk kitabı “Derviş Aldanması”nı yayınladı. 15 yaşındaki Güngören, eğitim hayatına Ment Koleji’nde Lise 2. sınıf olarak devam ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı