Genel

Bb Krem Yapısı Ve İşlevi

Kozmetik alanında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan bb krem, günlük kullanıma da uygun olması dolayısıyla hanımlar tarafından beğenilmektedir. Farklı ten renklerinin tonlarına uygun olacak şeklide üretilen bu renkli krem, daha çok yüz için kullanılmaktadır. Krem, cilt rengini eşitleme ve küçük cilt kusurları ile kızarıklıkları kapatmada oldukça iyi iş çıkarmaktadır.

Ayrıca kremin güneşin zararlı ışınlarına karşı bir koruma oluşturduğu da bilinmektedir. Bu da sık tercih edilme nedenlerinin başında gelir. Güzellik ya da leke kremi olarak karşılık bulan ürün, sivilceleri kapatma bakımından da işlevseldir. Bu krem daha canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak açısından önem arz etmektedir.

Ürün, yalnızca düzgün ve pürüzsüz bir görünüm sağlamakla kalmaz ek olarak yatıştırıcı özelliğiyle cilde iyi gelir. Farklı cilt tiplerine uygun olacak şekilde çeşitlerinin üretilmiş olduğu krem, ten rengine ve tipine göre seçilmelidir. Alerjiye yatkın hassas ciltler için de özel formüllerle üretilen kremler, cilde zarar vermeyerek sivilce ya da kızarıklık gibi olumsuz durumlarının yaşanmasına engel olurken cildin nemlenmesini sağlar.

Bb Krem Neden Tercih Edilir

Ciltteki kusurları örterken cilde doğal bir görünüm de kazandırdığı için aşırı makyaj kullanılmak istenmediğinde kullanılır. Cildi canlandırarak daha ferah bir görünüm sağlaması da tercih edilme nedenlerinden bir diğeridir. Yalnızca kapatıcı olarak değil cildi nemlendirmesi için kullanılabilir olması önemli bir artıdır. Her cilt tipine ve rengine uygun ürünlerinin olması da farklı ihtiyaçlara cevap vermesi dolayısıyla beğenilmektedir.

Cildi nemlendirirken renk tonunu düzenleyen bb krem, piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren kadınların ve hatta erkeklerin beğenisini kazanmış olup farklı pek çok kozmetik markasının bu ürünleri yapmasını sağlamıştır. Kozmetik merakı olan insanların en çok kullanıp talep ettiği markalar arasında şunlar yer almaktadır: Jane İradele, Noreva, Physicians Formula, Bioderma, Cosmed, SVR, Darphin, La RochePosay, Nuxe ve Incarose.

Kolay kızaran hassas ciltlerin Bioderma Sensibio AR BB krem tercihi yapması önerilmektedir. La Roche Rosay Hydreane ürünü ise yatıştırma ve ferahlatmadaki başarısıyla öne çıkmaktadır. Cildin pek çok ihtiyacını karşılayacak ürünler olması tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. https://www.recete.com/bb-krem/ sayfasında bb krem ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı