KİTAP

Güneş Altunkaş Romanı: ‘İstanbul’un Kalbindeki Ejder’

Yazar Güneş Altunkaş, ‘İstanbul’un Kalbindeki Ejder’ adlı dördüncü kitabıyla yine alışılmış kalıplarının dışına çıkıyor.
Farklı tarzıyla yeni bir anlatım dili kullanarak yazdığı romanı “İstanbul’un Kalbindeki Ejder” dram türünde olup ilk defa yapay zekâ kullanılarak yapılan kitap kapağı özelliğine sahip, gerçek bir değişim hikâyesi.

Güneş Altunkaş’ın Destek Yayınları’ndan çıkan yeni romanı İstanbul’un Kalbindeki Ejder’in tanıtım lansmanı RedBull ve CVK Park Bosphorus Hotel sponsorluğunda İstanbul’da yapıldı. Katılımın oldukça yüksek olduğu davette iş ve sanat dünyasından Varol Yaşaroğlu, Ufuk Altunkaş, Bestemsu Özdemir, Zehra Öney, Gökhan Alacahanlı, Buse İskenderoğlu, Dilara Acar gibi birçok isim yer aldı.

Güneş Altunkaş Romanı: 'İstanbul’un Kalbindeki Ejder'
Güneş Altunkaş & Buse İskenderoğlu

Gecede açılış konuşması yapan yazar, öncelikle üretmek ve paylaşmanın mutluluğa katkısına vurgu yaptı. Kitaplarını yazarken sonunu bilmediği bir yolculuğa cesaretle çıktığını, kitapları okurlara ulaştığında ise adeta ekmeğini bölüştüğünü hissettiğini belirtti. Sevmek, düşünmek ve anlamanın sadece duvar yazısı olarak kalmamasını, insanın anlamlarını ezbere bildiği bu kelimeleri gerçek hayata da yansıtması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında İstanbul’un Kalbindeki Ejder adlı yeni romanının hikâyesine değinen Altunkaş, doğduğu günden beri puslu bir pencereden bakan, hayata karşı soruları olan ancak cevapları olmayan yirmi yaşında obezite hastası İstanbul adlı genç bir kadının daha çok küçük yaştayken elinden alınan çocukluğunu arayışına tanıklık edileceğini söyledi. Tüm dünyada her şeyin fazlasının zehir olduğu bilindiği halde fark edilme arzusu için genç bir kadının dünyadaki kütlesini daha da büyütmek adına gösterdiği büyük çabaya tanıklık edecek okurların, yaşam ve ölüm arasında geçen çatışması bol bu hikâyenin sonunda fazlasıyla şaşıracaklarını dile getirdi.

Güneş Altunkaş Romanı: 'İstanbul’un Kalbindeki Ejder'
Güneş Altunkaş & Varol Yaşaroğlu

KİTABIN GELİRİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARA BURS OLACAK

Hikâyenin başkahramanı İstanbul’un ağzından yazılan hüzün, haksızlık, mutluluk gözyaşlarıyla yoğrulan İstanbul’un Kalbindeki Ejder romanının yazar telifi ise yüzyılın felaketi olan depremi yaşamış, acı kayıplar vermiş Hatay’ın dağ köylerinde ekonomik zorluk nedeniyle eğitimlerine ara vermek zorunda kalan çocuklara yeniden başlayabilmeleri için burs olarak verilecek.

İSTANBUL’UN KALBİNDEKİ EJDER TANITIM BÜLTENİNDEN

VİCDANININ SESİNİ DUYMAYANLAR ÖLMEK İSTEYENİ PEŞİN PEŞİN DELİ SANIYORLAR…

Beraber karanlığa doğru giderken yönlerini şaşırıp kaybolan gerdanlığını arayan bir güvercinin peşine takılıp güneşe doğru yol aldılar. Bu yolculukta birbirlerinin en derin yaralarından öptüler. Anladılar ki kuşlar gibi özgürce uçmak için iki kanada ihtiyaçları yoktu. Sadece bir miktar umudun olması yeterliydi. Göğüskafeslerindeki dermansız sandıkları kökleşmiş ağrı, boğazlarındaki onları terk etmeyen o acı yumru meğerse susturulmalarından, susmalarından kaynaklıymış. Yolculuklarını tamamladıklarında zihinlerindeki ölçüyle önce birbirlerini okumaya başladılar, sonrası zaten tüm hikâyelerini baştan doğrusuyla yazmaya…

O günden sonra onlar peri masallarını rafa kaldırdılar, şimdi ise geçmişte mezar olmuş kalplerini yeniden yaşatmakla meşguller.

Güneş Altunkaş Kimdir?

Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü ile Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler eğitimi aldıktan sonra spikerlik ve sunuculuk için akademik eğitimini tamamladı. Altunkaş, çalışma hayatına ilk olarak habercilikle başladı. Yanı sıra birçok reklam filminde seslendirme dublaj yaptı. Ardından film sektörüne geçip Genel Sanat Yönetmeni olarak görev alan Altunkaş, eşzamanlı olarak ulusal yazılı basında ve kültür, sanat, edebiyat dergilerinde yaşama dair yazıları ve röportajlarıyla da ses getirdi. Medya genel koordinatörlüğü ve film şirketlerinde yöneticilik yapan yazar, Kapının Ardındaki Ben adlı kitabıyla yayım hayatına başladı. Polisiye türünde kaleme aldığı “her tür şiddete hayır” temalı Hokus Pokus yazarın ikinci kitabıdır. Alışılmışın dışındaki kalemiyle okurlar tarafından sevilen ilk iki kitabını tek bir kurguda ustalıkla birleştirip fantastik -polisiye türündeki üçüncü romanı O Sokağa Asla Girme yi yazdı. En büyük gayesi gelecek nesillere bırakacağı romanlarının sayılarının artması olan Altunkaş,  tüm kitaplarının gelirleriyle ekonomik zorluk nedeniyle eğitim hayatlarında sıkıntı yaşayan çocuklara burs vermektedir. Yeni çıkan İSTANBUL’UN KALBİNDEKİ EJDER kitabının geliriyse Hatay’daki depremzede çocukların eğitimine katkı sağlayacaktır.
Instagram; gunesaltunkas

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu