KÖŞE YAZILARINasuh BektaşSANATTAN

‘Her Aşk Biraz Komiktir’ Oyunu Ağlattı. – Nasuh Bektaş yazdı…

Bugün sanat ve tiyatro adına çok güzel anlar yaşadık. Yaşadıklarımızı yazıya dökmek en zoru olsa gerek.

Dün akşam ‘Her Aşk Biraz Komiktir’ adlı tiyatro oyununu izledik. Oyun kadrosunda bulunan usta oyuncu Atilla Pekdemir rahatsızlanıp, ameliyat oldu. Oyuncuların akılları usta oyuncu Atilla Pekdemir’in sağlık durumundaydı ancak kaygılarını, üzüntülerini oyuna yansıtmadılar.

Atilla Pekdemir’in yerine usta oyuncu Ferdi Akarnur iki üç saatlik çalışmayla sahneye çıktı. Yılların deneyimli oyuncusu Ferdi Akarnur, sanki sürekli bu rolü oynuyormuş hissini seyirciye verdi. Hatta o kadar rolün içine girdi ki, oyunun son sahnesinde kendi de duygulandı ve seyircileri de duygulandırdı. Usta oyuncuyu herkes ayakta alkışladı. Oyun sonrası İrfan Kangı oyuncular adına Ferdi Akanur’a teşekkürlerini sundu. Oyun sonrası hep birlikte Atilla Pekdemir’in tedavi gördüğü hastaneye gideceklerini söyledi.

Oyun dekoru bir mahkeme salonuydu, oyun sonunda bütün oyuncular Atatürk’e dönerek Atatürk‘ü alkışladılar. Seyirciler de bunun üzerine yoğun bir şekilde oyuncuları alkışladılar. Salonda bir anda duygu dolu anlar yaşandı.

Gerçekten çok güzel anlara şahit olduğumuz bir gece oldu. Oyun kadın-erkek ilişkilerini komik bir dille ele almış. Ancak kendine has anlatımı ile dikkat çekici olmuş. Oyun komedi olmakla birlikte öğretici bir yanı da var. Oyunun son sahnesi bütün oyunun özünü ortaya koyuyor.

Nasuh Bektaş

Oyun Hakkında;

Tür:Komedi
Yazan: İrfan Kangı
Yönetmen: İrfan Kangı
Oyuncular: Hande Katipoğlu, İrfan Kangı, Begüm Öner, Kerem Poyraz Kayaalp ve Atilla Pekdemir (Ferdi Akarnur)

İnsanlığın varlığından günümüze kadar hep içinde olunan ama asla çözümü bulunamayan kadın-erkek savaşı. Gerçek aşkı birbirlerinde arayan Hande ve İrfan karakterleri üzerinden hayatlarımıza, aşklarımıza, kavgalarımıza ayna tutarak güldüren bir oyun. Tanışıp hoşlanan ve evliliğe giden yolda tüm dış etkenlerden sonuna kadar etkilenen kahramanlarımız boşanmaya karar verdiklerinde karşılarına çıkan boşanma hakiminin karşısında bir hayat muhasebesine girerler. Haklı haksızdan çok neden ve sonuç ilişkilerini seyirciye hatırlatan ve kendi hayatlarında yol göstere her aşk biraz komiktir izleyiciyi merkeze oturtarak kahkaha vadediyor.

Başa dön tuşu