ETKİNLİKLERSERGİ

Hülya Özdemir ve Ferhat Satıcı’dan Diyarbakır’da Ortak Sergi

Hülya Özdemir ve Ferhat Satıcı’nın 8-31 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Diyarbakır’daki Merkezkaç Kolektif Mekan’da yer alan “…maruzdur engin boşluğa” sergisi 90’lardan beri birlikte üreten iki sanatçının yürüyüş izleğine odaklanıyor.

Nietzsche‘nin “elimizle yazarız ancak sadece ayağımızla iyi yazarız” sözleri ile yürüme, düşünce ve üretim arasında kurduğu analojiyi merkeze alan sergide, Hülya Özdemir ve Ferhat Satıcı‘nın yaklaşık 25 yıllık üretim süreçlerindeki alınan mesafenin yol ve yürüme pratiğinin sonuçlarını gözler önüne seriyor.

Satıcı’nın  toplumsal ve jeolojik oluşumlarla anıtsal ve abidevi tarihe, yeryüzünün tarihine odaklanan “Canonica’nın Kabusu” video çalışması ve

Özdemir’in oluşmakta olan doğa ve insan algısı fikrini geliştirdiği “Algının Karanlık Çekirdeği” video çalışması  ve desenlerini odağa alan sergi, ikilinin üretim pratiklerinin kesişim noktalarını gözler önüne seriyor.

Sergi, acele etmeden ve sınırsızca yürünen bir yolun hattını, veda edilen idealleri ve toprakları zamansız bir coğrafyada tekrar buluşturmayı deniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu