KONSER & MÜZİK FESTİVALİ

İDSO Denizbank Sezon Açılış Konseri CRR Konser Salonu’nda

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 2021-2022 sezon açılışını 1 Ekim 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de CRR’de yapıyor.

İDSO Denizbank açılış konserinde İDSO şef Raoul Grüneis yönetiminde keman sanatçısı Veriko Tchumburidze‘ye eşlik edecek. Türkiye doğumlu Tchumburidze; dünyanın en köklü ve prestijli uluslararası Henry Wieniawski yarışmasının birinciliğini kazanmıştı.

2021-2022 sezonunun açılış konserinde İDSO, ünlü besteci Dvorak‘ın “Slav Dansları No1.”; Sibelius‘un “Re Minör Op.47 Keman Konçertosu” ve ünlü Türk besteci Ulvi Cemal Erkin‘in “Köçekçe” eserlerini icra edecek.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “Uzun süren pandemi döneminde zaman zaman müziksever İDSO dostlarıyla konserlerimizde buluştuk. ‘Müzik İyileştirir’ inancıyla zor dönemleri atlattık. Dileğimiz 2021-2022 sezonunu da birlikte keyifle sürdürebilmektir. Bu sezonda dünyaca ünlü, çağdaş, başarılı şefleri ve solistleri klasik müzik severler ile konserlerimizde buluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca genç yeteneklerimize desteğimizi bu sezonda da sürdüreceğiz” diyor.

Bu sanat sezonunda İDSO; İstanbullu ve İstanbulu ziyaret eden müzikseverlerle TC Turizm Kültür Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilecek 34 konserde buluşacak.

İDSO konser biletleri biletinial.com’da.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı