ETKİNLİKLER

İFSAK 25. İstanbul Fotoğraf Günleri (1-30 Kasım 2018)

Türkiye’nin en köklü fotoğraf ve sinema derneği olan İFSAK; Türkiye’de fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesi, yaygınlaşması ve gelişmesi için çalışmalarına soluksuz devam ediyor. 1985 yılından beri düzenlediği İstanbul Fotoğraf Günleri’nin 25.si ile 1-30 Kasım 2018 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor.

İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri, Türkiye’de ve İstanbul’da düzenlenmeye başlayan ilk Fotoğraf Festivali olma özelliğine sahip. Bugüne kadar Alex Webb, Paolo Pellegrin, Anders Petersen, Raghu Rai, Joachim Ladefoged, Pentti Sammalahti, Kent Klich, Antoine d’Agata, Susan Schwartzenberg, Stanley Green, Gueorgui Pinkhassov, Alexander Rodchenko, World Press Photo, Photography Center of Thessaloniki, Italian Federation of Photography Associations gibi Dünya’nın önemli Fotoğraf Sanatçıları ve Kurumlarını ağırladı.

25. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri’nin teması Fake (Sahte) olarak belirlendi. ‘Sahte (Fake)’ başlıklı temayla fotoğraf bir kez daha sahte ile gerçeği ayırmak için işe koyuluyor olacak. Sahte olanın kucağında iki ayrı dünya, iki ayrı yaka iki ayrı varlık âlemi bir araya geliyor. Sahte, gerçek olanı değerli kılıyor. Gerçekler dünyası ile idealar dünyası bir kez daha buluşuyor. Fotoğraf makinesinin bulunduğu açı ile, saptayacağı ana karar veren fotoğrafçının gerçek ile sahte olan arasındaki savaşına bir kez daha tanık olunacak.

İFSAK 25. İstanbul Fotoğraf Günleri’nin Düzenleme Kurulu’nda Tanju Akleman, Özcan Yurdalan, Ömer Orhun, Merih Akoğul ve Esin Koç yer alıyor.

İFSAK 25. İstanbul Fotoğraf Günleri dopdolu bir programla ve birçok sanat ve sanata destek veren kurumla işbirliği içerisinde sergiler, fotoğraf gösterileri, söyleşiler, Forumlar ve  Fotomaraton ile sizlerle olacak.

Sergileri ile yer alacaklar;
Yurtdışından: Nicholas Kahn – Richard Selesnick, Jim Naughten, Marcus Blaesdale
Yurtiçinden: Dora Günel, Ersin Alok, Cengiz Karlıova, Sefa Ulukan, Baytekin Kara, Serkan Turaç, Burak Şenbak, Eda Çalışkan Arısoy, Fatih Balkan, Abdullah Agah Öncül, Hatice Nevin Seçkin, Çiğdem Akıncıtürk, İbrahim Göğer, Necati Abacı, Kubilay Karslı, Saint Pulcherie Lisesi Öğrencileri ve İFSAK Üyeleri.

Sergiler; İFSAK Sergi Salaonları’nda, Saint Pulcherie Fransız Lisesi ve Taksim Meydanı’nda sergilenecek.

Fotoğraf Gösterileri, söyleşi ve forumlara İFSAK, Akbank Sanat, Yapıkredi Kültür Sanat ve Saint Pulcherie Fransız Lisesi ev sahipliği yapıyor olacak.

Bu yıl İFSAK 25. İstanbul Fotoğraf Günleri, İstanbul Beyoğlu Belediyesi, St. Pulcherie Fransız Lisesi, Akbank Sanat, Yapıkredi Kültür Sanat, Alin Albüm, İntegrol ve AB Kontrol  sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Programa buradan ulaşabilirsiniz:

PROGRAM

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı