SANATTAN

İlhan İrem Konserde İsyan Etti!

İlhan İrem “Aşk Sensin” isimli konseriyle Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluştu.

Albüm çalışmalarını sürdürdüğü halde uzun yıllardır uyguladığı bir kararla popüler kültüre ait hiçbir ortamda yer almayan sanatçı, sıradışı anlatımları ile sessiz kalabalıkları derinden etkilemeye devam ediyor.

Düşsel bir atmosferde gerçekleşen, aşk ayinlerine dönüşen nadir olarak verdiği İlham İrem konserleri, bu kez sevenleriyle birlikte bir isyana ve haykırışa dönüştü: ‘Artık Yeter’

İlhan İrem, şehitlere ithaf ettiği “Dua”isimli şarkıyı 5 Eylül 2015 tarihinde Harbiye Açıkhava Tiyatrosundaki konserinde seslendirdi. Şarkı sonrasında bir de konuşma yapan İrem, “Ne istiyoruz: barış istiyoruz, özgürlük istiyoruz! Bu ülkede artık gerçek demokrasi istiyoruz! Çocukların ölmediği, öldürülmediği bir dünya istiyoruz” dedi.

Biletleri günler öncesinden tükenen konserde yedi bin kişi, barış, özgürlük ve demokrasi talepleriyle “Artık Yeter” diye bağırdı.

İşte İlhan İrem’in o konuşması:

“Düşüncelerimiz hangi boyutlara uçarsa uçsun, hangi evrensel boyutlara kanatlanırsak kanatlanalım; dünyaya, geldiğimiz coğrafyaya borcumuz var, vefa borcumuz var. Bu coğrafyaya ve dünyaya karşı sorumluluklarımız var. Koltuklarını sürdürmek için kendi ülkelerini ve dünyayı karanlık sulara atanları kainat da hayat da hiçbir zaman affetmeyecek. İçimizde olan güzelliklerin, zaten sizin de içinizde olduğunu bildiğim, yaşadığınızı bildiğim güzelliklerin herkes için olmasını istiyorum, bütün isteğimiz bu. Her şeyin herkes için olmasını istiyoruz. İçimizdeki güzelliklerin, her şeyin ama her şeyin insanlar için olduğunu biliyoruz. Ne istiyoruz: barış istiyoruz, özgürlük istiyoruz!!!! Bu ülkede artık gerçek demokrasi istiyoruz! Çocukların ölmediği, öldürülmediği bir dünya istiyoruz.Artık Yeter!”

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı