ETKİNLİKLERSERGİ

İstanbul 74’ün Sergisi ‘İnsan Ve Doğa Arasında’

ISTANBUL’74’ün sanat ve tasarım sergisi “İNSAN VE DOĞA ARASINDA”, 1 Temmuz Cuma günü Bodrum Maçakızı’nda ziyarete açıldı. 

Küratörlüğünü Demet Müftüoğlu-Eşeli’nin yaptığı “İNSAN VE DOĞA ARASINDA”, yaratıcılık ve sanatsal iş birlikleri için bölgenin antik ve kültürel dokusuyla harmanlanmış yeni bir keşif alanına işaret ediyor; disiplinlerarası pratiklerin çeşitliliğini temsil eden Türkiyeli ve yabancı sanatçıların eserlerini bir araya getiriyor.

Cristian Mohaded, Waving Towers

“İnsan ve Doğa Arasında” sergisinde; İsviçreli çağdaş sanatçı FEDERICA PERAZZOLI, Arjantinli endüstriyel tasarımcı ve sanatçı CRISTIÁN MOHADED, Hollandalı-Yeni Zelandalı tasarımcı ve sanatçı SABINE MARCELIS, İngiliz enstalasyon sanatçısı STEVE MESSAM, Küba kökenli Amerikalı sanatçılar JOSÉ PARLÁ & REY PARLÁ, Amerikalı tekstil sanatçısı ve heykeltıraş RACHEL HAYES, art kilim akımı öncüsü BELKIS BALPINAR, Pi Artworks iş birliğiyle Türkiyeli çağdaş sanatçı MEHMET ALİ UYSAL, Galeri Nev İstanbul iş birliğiyle Amerikalı kavramsal sanatçı MIKE BERG, karakalem eskiz çalışmaları ile tanınan çağdaş sanatçı CARLITO DALCEGGIO ve psikocoğrafya, teorik fizik ve nörobilim alanlarına odaklanan disiplinler arası sanatçı KORAY TOKDEMİR de dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerden sanatçıların işleri yer alıyor.

Koray Tokdemir

Sergi kapsamında Bodrum’a davet edilen sanatçılar, sergiye özel eserlerini Ege doğasından esinlenerek; yerel teknikler, doğal malzemeler, lokal atölye ve stüdyolarla iş birliği içinde yarattılar. Sergide yer alan tekstil, ahşap, metal, mermer gibi farklı malzemelerle yaratılan eserler Maçakızı Bodrum’un doğal ortamında izleyicisini içine alıyor.

Sabine Marcelis

İNSAN VE DOĞA ARASINDA sergisi Eylül ayına kadar Bodrum Maçakızı’nda ziyaret edilebilir.

Mike Berg, Modern Antiquity

Carlito Dalceggio
Steve Messam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı