SANATTAN

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Oyunu Yarışması 2017

Kültürel canlandırma etkinlikleri kapsamında planladığı ve sanatçılar için yararlı olacağını düşündüğü müzik ve sahne sanatları dallarında değişik ödüllü yarışmalar düzenleyen Kadıköy Belediyesi, “Kadıköy Belediyesi Tiyatro Oyunu Yarışması 2017” başvuru koşullarını açıkladı.

Kadıköy Belediyesi, bu yarışma ile, sanatçı ve edebiyatçıları yeni eserler yaratmaya özendirip teşvik etmeyi ve yeni özgün telif eserler ile tiyatro repertuvarının zenginleşmesine katkıda bulunabilmeyi hedefliyor.

Yarışmanın Seçici Kurul’unda, tiyatromuzun önde gelen isimlerinden Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Yücel Erten, Dikmen Gürün ve Nesrin Kazankaya yer almaktadır.

Kadıköy Belediyesi, yarışma sonunda bir adet birincilik, iki adet ikincilik ve 3 adet mansiyon ve para ödülü vermenin yanı sıra, Seçici Kurul’un seçtiği oyunları da kitap halinde yayımlayacak.

Yarışmaya son katılım tarihi, 6 Mart 2017’dir. Ödüller, Mayıs 2017’de, Kadıköy Belediyesi Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) düzenlenecek bir törenle açıklanarak sahiplerine verilecek.

Ayrıntılı bilgi ve yarışma şartnamesi, www.tiyatroyarismasi.kadikoy.bel.tr internet adresinden edinilebilir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı