Genel

Kasaba Belgeseli İlk Gösterimini Yaptı

Uluslararası 6. Golden Tree Film Festivali’nde 4000 bin film içinden orta metraj kategorisinde ilk 20’ye seçilen Kasaba (The Town) belgeseli ilk gösterimini Giresun KESK konferans salonunda yaptı. 

KESK’in ev sahipliğinde gerçekleşen belgesel gösterimine geçilmeden önce gecenin sunuculuğunu yapan SES üyesi Şirin Karadurmuş kısa bir konuşma yapıp sözü belgeselin yönetmeni Ulaş Karakaya’ya bıraktı.

Karakaya, belgeselin çok zar şartlar altında çekildiğini ve tüm yaşananlara an be an tanıklık ettiklerini, burada bir dramı anlatırken insanların sessizliğinin, tepkisizliğin ve örgütsüzlüğün peşine düştüklerini söyledi.

Siyasilerinde ilgi gösterdiği belgeselin konukları arasında Giresun CHP merkez ilçe başkanı Murat Bektaş ile Giresun İYİ Parti Merkez İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ve Sultanbeyli eski İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Aslan da vardı.

İlaç endüstrisinin ‘Reçeteli uyuşturucu bağımlılığı’ projesi-Veysel Boğatepe yazdı…

Belgeselin bitiminde KESK adına hediye edilen çiçeği Ulaş Karakaya, konuklar arasında bulunan belgesel konuşmacısı ve göç mağduru Nihal Karakaya’ya uzattı.

Bir kasabanın sel bahane gösterilerek 7 gün içinde yıkılışını anlatan 30 dakikalık Kasaba Belgeseli’nin görüntü yönetmenliğini fotoğraf sanatçısı Mesut Aydın yapıyor.

Kendisiyle görüştüğümüz belgeselin yönetmeni Ulaş Karakaya, bir kaç ay sonra İstanbul’da da bir gösterim yapacaklarını söyledi.

Bir Yıkımın Öyküsü: ‘Kasaba – Aksu Elleri Göç Eyledi’

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı