SANATTAN

Kel Çocuğun Sırrı..

Çocukluğunun karanlık anlarını bu kel çocukla yansıtıyor.

Çinli sanatçı Zhang Linhai ahşap oymacılığı okuduktan sonra bir ressam olarak kendini geliştirmiş. Kel bir çocuğun uçtuğu, sayısız kopyasıyla yan yana sürreal ortamlarda bulunduğu, bazen iç karartıcı sakinlikteki kırsal bölgelerde dolaştığı resimlerindeki o çocuk hiç kaybolmamış. Neredeyse her resminde bu çocuğa yer veren sanatçının kendi çocukluk mücadelelerini, kurtuluş ve özgürlük rüyalarını bu çocuk aracılığıyla yansıttığı söyleniyor.

Zhang Linhai cinli sanatci surreal 17

Kendini tekrar eden motifler, nostalji, yabancılaşma resimlerinde sıkça görülen ögeler…

Zhang Linhai cinli sanatci surreal 13

Üniversite 2. sınıfta sanatsal bir dil geliştirebildiğinden beri resimlerine devam eden sanatçı yeni bir çalışmasına başlamadan önce çok nadiren karalama yapıyor. Direkt tuvale yağlı boyalarıyla girişen sanatçının fırçasıyla yarattığı “realist”, “hiperrealist” ve bazen “gerçeküstü” izler detaylı incelenmeyi hak ediyor.

Zhang Linhai cinli sanatci surreal 14Zhang Linhai cinli sanatci surreal 15Zhang Linhai cinli sanatci surreal 16Zhang Linhai cinli sanatci surreal 18Zhang Linhai cinli sanatci surreal 1Zhang Linhai cinli sanatci surreal 2Zhang Linhai cinli sanatci surreal 3Zhang Linhai cinli sanatci surreal 4Zhang Linhai cinli sanatci surreal 5Zhang Linhai cinli sanatci surreal 6Zhang Linhai cinli sanatci surreal 7Zhang Linhai cinli sanatci surreal 8Zhang Linhai cinli sanatci surreal 9Zhang Linhai cinli sanatci surreal 10Zhang Linhai cinli sanatci surreal 11Zhang Linhai cinli sanatci surreal 12

(www.nolm.us)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı