MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Kemal Başar’ın ‘Albüm’ hayali gerçekleşti!

Kemâl Başar’ın 30 Yıllık Hayali

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan Kemâl Başar, tiyatro oyunculuğu, yönetmenliği, çevirmenlik, dizi oyunculuğunun yanı sıra devlet tiyatrolarında yöneticilik yaptı. Aynı zamanda yurt dışında yürüttüğü sanat ve tiyatro faaliyetleriyle bilinen ve ülkemiz adına başarılı işlere imza atan Kemâl Başar 2013’te Cüneyt Arkan ile kurdukları Emma Gösteri Hizmetleri Ltd.‘nin bir markası olan Tiyatro Keyfi‘nin genel sanat yönetmenliği yürütüyor.

Kemâl Başar, yoğun sanat çalışmaları arasında müziğe olan tutkusunu da unutmadı. ’30 yıldır beklediğim’ dediği albümüne nihayet kavuştu.

Bu albüme KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/ozel-hediyelik-urunler/album/kemalin-sarkilari-tam-zamanli-ask-kemal-basar/

Kemâl Başar albümünün tanıtım kokteylini Dada Salon Kabarett‘te dostlarının katılımı ile gerçekleştirdi. Tanıtım gecesine Suna Keskin, Sevil Akı Saner, Anta Toros, Şaylan Akbaşoğlu Akmen, Sabina Toziya, Ayşe Erbulak Özgürdal, Hakkı Ergök, Ersin Umulu, Seyhan Arman,Murat Karasu, Sevinç Gürşen, Özgün Uğurlu, Güven Kıraç, Eda Kandulu, Hasan Özkaya, Ayşen İnci ve oğlu Savaş Alp Başar katıldı.

Albümü hakkında Kemâl Başar duygularını şu şekilde açıkladı: “30 yıldır beklediğim an, yani albümümü Kalan Müzik’te Çimen Yalçın’dan aldığım an… Koca bir ekip çalıştı benim için, hala çalışıyor, hepsine teşekkür borçluyum. Bu akşam Dada Salon Kabarett’teki tanıtım kokteyli ve konserle profesyonel müzik kariyerine adım atıyorum. Bende geri dönüş yok, bilen bilir. Ekip sağlam, ben inatçı. Hep birlikte göreceğiz. Umarım güzel günleri.

Albümüm ilk konseri 17 Kasım 2018 Cumartesi 23:30, Dada Salon Kabarett’te olacak.

Kemâl Başar Kimdir?

1963 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’ni ve MSÜ Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirip Devlet Tiyatrosu ailesine katıldı. Yönetmen, oyuncu, eğitmen ve çevirmen…

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Yurtdışı İlişkiler Birimi’nin kuruculuğu, yöneticiliği, ayrıca Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kadrolu sanatçısı olduğu Bursa ve Ankara Devlet Tiyatroları’nda birçok eserde önemli roller oynadı.

Yurtdışında yönettiği Shakespeare eserleri ve müzikallerle tanındı. Avrupa’da halen pek çok eseri sergilenmektedir.

Halihazırda, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oyunculuk yapıyor. Ayrıca, Kurtlar Vadisi Pusu, Kod Adı gibi dizilerde, Signora Enrica, 72. Koğuş, Göl Zamanı sinema filmlerinde oynadı.

Romanya, Polonya, Ukrayna, Finlandiya, Yunanistan, Rusya, Bulgaristan, İsviçre, İngiltere ve Moldova’daki kimi uluslararası festivallere, toplantılara eserleriyle ya da seçici, danışman, workshop yöneticisi, panelist ve konuk olarak defalarca katıldı. Eserleri yurtiçi ve yurtdışında birçok ödüle layık görüldü.

2013’te Emma Gösteri Hizmetleri Ltd.’nin kurucularından biri olarak iş hayatına atıldı, şirketin ve onun bir markası olan Tiyatro Keyfi’nin sanat yönetmenliğini üstlendi. Sanatçı iyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve bir erkek çocuk sahibi…

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu