KİTAP

İlk kitabını yüzlerce balık arasında imzaladı!

Dünya Serbest Dalış̧ Rekortmeni Ufuk Koçak’ın İmza Günü Emaar’da gerçekleşti.

Enkazdan Çıkan Rekortmen Ufuk Koçak İlk Kitabını Sualtında İmzaladı

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Dünya Serbest Dalış̧ Rekortmeni Ufuk Koçak’ın imza gününe ev sahipliği yaptı. Koçak, Marmara Depremi enkazından dalış rekortmenliğine uzanan hayat hikâyesini anlattığı yeni kitabını yüzlerce balık arasında sualtında imzaladı.

Alışveriş merkezi Emaar’da bulunan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, sıra dışı bir etkinliğe evsahipliği yaptı. Değişken Ağırlık Dünya Serbest Dalış̧ Rekortmeni Ufuk Koçak, 17 Ağustos Marmara Depremi’nde üç gün enkaz altında kaldıktan sonra yeniden doğuşunu ve dünya çapında bir rekortmene dönüşünün öyküsünü anlattığı “Sınırsız” isimli ilk kitabını sualtında vatozların ve köpekbalıklarının arasında imzaladı.

17 Temmuz Çarşamba günü gerçekleşen imza günü, Koçak’ın smokin şeklindeki dalış kıyafetiyle Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ndeki yüzlerce balık bulunan dev tünel akvaryuma dalarak ilk kitabı imzalamasıyla başladı. Sualtındaki sembolik imza töreninin ardından Koçak, etkinlik alanında kitaplarını imzalamaya devam etti.

İmza gününde konuşan Ufuk Koçak, “Kitabım ‘Sınırsız’ enkazın altında son, denizin altında sonsuz nefesin hikayesini anlatıyor. Anne karnı huzuru olarak addettiğim sualtı dünyasının huzurunu ve Sınırsız’ın ilham kaynağı denizi yadetmek için ilk kitabımı vatozlar, köpekbalıkları ve diğer deniz canlılarının arasında, sualtında imzalamak istedim. Bu arzumu gerçekleştirmem de bana destek olan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Ufuk Koçak Kimdir?

1976 yılında Kars’ta doğan Ufuk Koçak, 1999 Marmara depreminde üç gün göçük altında kalarak iki bacağını kaybetti. Buna rağmen hayata küsmeyen Koçak, önce yeniden yürümeyi öğrendi, sonra da yüzme, tırmanış, tenis, binicilik gibi birçok spor dalıyla ilgilendi. 2009 yılında Türkiye’nin ilk engelli dalış eğitmeni olan Koçak, 2014’te Dünya Engelliler Serbest Dalış Rekoru’nu kırdı. 2015’te dünyanın en uzun ve en zor 10 yolu arasında gösterilen 508 km’lik Antik Likya Yolu’nu 75 günde yürüdü. 2017’de, 18 yıl önce bacaklarını kaybettiği Gölcük’te dalış yaparak ikinci dünya rekorunu kırdı. 2010 yılından bugüne 100’den fazla kişinin yaşam koçluğunu üstlenen Ufuk Koçak; birçok üniversite, sivil toplum kuruluşu ve özel şirkette “Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Motivasyon” konuları üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/sinirsiz-enkaz-altinda-son-deniz-altinda-sonsuz-nefesin-hikayesi-ufuk-kocak/
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı