KİTAP

Serhan Kansu’dan “KARTAL KIZ: Evren ve Yıldız”

İki Kişi, Sayısız Yıldız, Sonsuz Bir Evren  ve “Yüksek” Sorular…
Serhan Kansu’nun yeni kitabı “KARTAL KIZ: Evren ve Yıldız” çıktı
Serhan Kansu’nun yeni gençlik romanı “KARTAL KIZ: Evren ve Yıldız” Elma Yayınevi etiketiyle yayımlandı. Kitap, yaşamın büyülü döngüsünü; doğa, insan, hayvan bağından hareketle ve sevginin gücüyle yorumluyor. Felsefe kökenli yazar yine hayata dair ‘yüksek’ sorular soruyor.

Serhan Kansu’nun yeni kitabı “KARTAL KIZ: Evren ve Yıldız” raflardaki yerini aldı. Felsefe kökenli Kansu yeni kitabında önceki kitabı “Sırtımdaki Okyanus”ta da olduğu gibi hayata dair derinliği olan sorular soruyor. Hikâyenin ikinci yarısında görüş açısı değişiyor ve okuyucu aynı hikâyeyi bambaşka bir gözle izliyor.

Sonsuz göç hissi

Kitabın arka kapak yazısında ilk cümleler şöyle: “Bir yıldırım düştü ve hayatın mucizevi göçü başladı. Kartaldan insana, insandan kartala, anneden kızına, kızından anneye… Görüş açılarının değiştiği çok ‘yüksek’ bir hikâye…”

Yaşamın sonsuz döngüsünü anlatan yazar, kitabında okuyucuya farklı sanılan dünyaların aslında “aynı” oluşunu gösteriyor. Beraberinde Kansu, her canlının kendine ait bir “evren”i olduğundan söz ediyor. Eser, felsefe tarihine bakıldığında pek çok evren ve yaşam yorumunu içinde barındırırken aynı zamanda bu yorumları sorguluyor.

Konusu

Hikâye, genç kız Yıldız ve yükseklik korkusu olan yakın arkadaşı Evren’in birbirlerine güvendikçe korkularından sıyrılmalarını konu edinirken Yıldız’ın bir kartalla olan bağı ise mistik olayların başlangıcı oluyor.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/kartal-kiz-evren-ve-yildiz-serhan-kansu/

Arka Kapak Yazısı:

Bir yıldırım düştü ve hayatın mucizevi göçü başladı. Kartaldan insana, insandan kartala, anneden kızına, kızından anneye… Görüş açılarının değiştiği çok “yüksek” bir hikâye…

Annesinden ayrılmak zorunda kalan Yıldız, bir kartalla özel bir dostluk kurar. Kocaman kanatları ve pırıl pırıl tüyleriyle genç kıza güven veren bu kartalda, ona çok iyi gelen bir şey vardır.

En yakın arkadaşı Evren’in ziyaretinin ardından olaylar gelişir. Kartal vurulmuştur ve Yıldız onu bulmak zorundadır. Belki bulacak belki de kartalın kendisi olacaktır.

Hem annesini hem kartalı arayan Yıldız ve yükseklik korkusu olan Evren, kendilerini hiç beklemedikleri kadar yüksekte hatta bulutların üzerinde bulurlar. Birbirlerine ne kadar güvenir ve severlerse o kadar yükseğe uçacaklardır.

Serhan Kansu Kimdir?

Serhan Kansu İstanbul’da dünyaya geldi. Şerefine Kozmos, En Güzel Adam, Sırtımdaki Okyanus, Aşkozof, Kartal Kız: Evren ve Yıldız adlı kitapların yazarı üniversitede felsefe eğitimi aldı. Çocuklar için felsefe üzerine de eğitim alan Kansu yetişkinler ve çocuklar için felsefe, sınırsız düşünme, yaratıcılık ve yazarlık seminerleri ve atölyeleri düzenliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı