KİTAP

‘Kitaplar Yakılmasın Okunsun’ dedi herkesi duygulandırdı!

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde ailesinin maddi durumu iyi olmayan Murat Sökük babasına yakılması için verilen kitapları tanesi 2 TL’den satıyor.

Babasına yakması için verilen kitapları yakmaya kıyamayan ve ihtiyacı olduğu için satmaya başlayan Murat Sökük, TRT Muhabiri Serhat Ağacıkoğlu’nun uzattğı mikrofona herkesi duygulandıran şu sözleri söyledi:
”Kitap satıyorum İsmim Murat Sökük, Endüstride okuyorum, Mobilya Bölümündeyim. Okul ihtiyaçlarımı gidermek için kitap satıyorum aileme destek oluyorum. Eğer durumum iyi olsaydı Kaymakamımızın kitap bağış desteğine yardımcı olurdum. Babama okuldan vermişler yak diye bende yaktırmadım, getirdim satıyorum. Okunması lazım, okunmak için vardır kitaplar yakılmak için değil! Bunlar için tonlarca ağaç kesiliyor. Söyleyeceğim, yakılmasın alınıp satılsın ya da okunsun elden ele dağıtılsın. Yakılınca ağaçlar boşa gidiyor, kesilen ağaçlar elektrik israf oluyor ya da ne bileyim bilmiyom işte başka çarem yok dediğim gibi. Durumum iyi olsaydı Kaymakamın bağışına yardım ederdim bağışlardım kitapları.”

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin´in başlatmış olduğu kitap kampanyasından haberi olduğunu belirten Murat sözlerine ‘Durumum iyi olmadığı için bunu yapamadım satmaya karar verdim başka çarem de kalmadı bu yüzden satıyorum ailemin de yardıma ihtiyacı var. Ben de onlara yardım ediyorum” dedi.

TRT Muhabiri Serhat Ağacıkoğlu’nun yapmış olduğu haber ve Youtube’da yayınlanan videosundan sonra ülke genelinden yüzlerce vatandaş Tosya Kaymakamını, Murat’ın Okul müdürünü ve Serhat Ağacıkoğlu’nu telefon ile arayarak Murat’a destek olmak istediklerini belirtti. Bu gelişmeler üzerine, Tosya İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin Murat Sökük’ü ve babasını makamında kabul etti.

Oldukça samimi ve duygusal anların yaşandığı ziyaret esnasında Kaymakam Beyin Murat’a ilgisi dikkat çekerken Kaymakam Deniz Pişkin ‘Bana da bir Kaymakam yardımcı olmuştu öyle okudum ben de sana yardımcı olmayı çok isterim’ sözleri karşısında Murat´ın şaşkınlığı gözlerden kaçmadı. Sohbet esnasında Kaymakam Deniz Pişkin, Murat’a üniversite eğitiminde de yardımcı olmak istediğini belirtti.

Kaymakam Deniz Pişkin son olarak Murata ve yardım etmek isteyen hayırseverlere ‘Murat´ın ideali büyünce doktor olmak bu ideali için bu hayali için bizler ne kadar katkıda bulunabilirsek bunun gerçekleşmesi için Murat´a ne kadar çok yardımcı olabilirsek o kadar mutlu oluruz. Çünkü aslında eğitimde feda edilecek tek bir öğrenci bile yoktur anlayışı tamda burada hayat bulan bir anlayış. Kesinlikle sorumluluk duygusu gelişmiş kitap sevgisi artmış okumayı alışkanlık haline getirmiş öğrenci profili her zaman görmeyi arzu ettiğimiz bir öğrenci profili tam da Murat gibi bir öğrenci profili. Bunu görmek beni çok mutlu etti. Bu anlamda duyarlılık gösteren bütün hayırseverlere videoyu izledikten sonra yardımda bulunacağını söyleyen tüm hayırseverlere ben çok teşekkür ediyorum. Ben o yardımların Kaymakamlık bünyesinde sağlıklı bir şekilde toplanıp Murat’a ulaştırılması konusunda da yardımcı olmaya hazırım.’ dedi.

Murat Sökük için açılan yardım hesabı:

Kaynak: www.tosyahaberler.com

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı