KİTAP

“Kız Kulesi’nin Bilinmeyen Efsanesi”

İSTANBUL’UN SIRLARLA DOLU TARİHİNİ YEPYENİ BİR SOLUKLA OKUMAYA HAZIR MISINIZ?
Hurihan Yıldırım Kurtaran’ın kaleminden, Altın Kitaplar logosuyla çıkan “Kız Kulesi’nin Bilinmeyen Efsanesi” raflardaki yerini aldı!

 Kız Kulesi, gerçek misin sen yoksa bir düş mü? Yoksa İstanbul’un koynunda yatan bir gümüş mü?

Kız Kulesi nice masallara, filmlere ve sohbetlere konu olmuş bir mekân. İstanbul şehrinin Boğaz’ında âdeta bir inci gibi parıldıyor. Onun üzerine söylenen efsaneler üç aşağı beş yukarı birbirine benziyor, ama bu kitap başka… Bu kitapta Kız Kulesi’nin bilinmeyen, şimdiye kadar duyulmamış bir yorumunu okuyacaksınız. Günümüzden geçmişe uzanan bu nefes kesen yolculukta Kız Kulesi’nde yaşandığı var sayılan tüm bilinmezleri bir solukta okuyacak, efsane türünün gizemli satırlarında âdeta kaybolacaksınız.

Hurihan Yıldırım Kurtaran, İstanbul’un sırlarla dolu tarihine doğru bir yolculuk yaptırıyor.

Hurihan Yıldırım Kurtaran Kimdir?

1978 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesinde tezsiz yüksek lisans yaptı. 2010 yılına kadar çeşitli özel eğitim kurumlarında Türkçe öğretmenliği yaptı. 2010 yılından beri özel bir eğitim kurumunda Türkçe bölüm başkanı olarak görevine devam etmektedir. Yayımlanan ilk kitabı Şahmeran’ın Sırları’dır.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/aile-kadin-ve-cocuk/kiz-kulesinin-bilinmeyen-efsanesi-hurihan-yildirim-kurtaran/
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı