SANATTAN

KOLİ Art Space, Kadıköy’de Kapılarını Açtı

Yasemin Kalaycı ve Elçin Acun tarafından kurulan KOLİ Art Space, feminist ve queer sanata odaklanan, kâr amacı gütmeyen, bağımsız bir çalışma, üretme ve sergileme alanı olarak Kadıköy’de kapılarını ziyaretçilere açtı.

Yeldeğirmeni’nin yeni bağımsız sanat alanı olarak nisan ayında açılan KOLİ Art Space, feminist ve queer sanata odaklanan, kâr amacı gütmeyen, bağımsız bir inisiyatif olarak sanat dünyasında yerini aldı.

Kurucuları Yasemin Kalaycı ve Elçin Acun‘un sanatsal deneyim ve işbirliği ekseninde feminist ve queer sanatçılar arasındaki diyaloğun desteği ile var olmayı amaçladıklarını belirttikleri KOLİ Art Space’de sergilerin yanı sıra konuşma, seminer, atölye çalışmaları, film gösterimleri gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Kalaycı ve Acun, kapsayıcılık ve çeşitliliğin gücü ile beslenmeye, kimliğin ve cinsiyetin akışkanlığına odaklanarak değişim ihtiyacının zorunluluğuna inandıkları için böyle bir üretim ve sergileme alanı oluşturduklarını vurguladılar.

KOLİ Art Space

İlk sergisini 15 -30 Nisan 2021 tarihleri arasında “Geçirgen / Transparent” ile açan Yeldeğirmeni’nin yeni bağımsız sanat alanı KOLİ Art Space, özgürce üretim ve paylaşım için ziyaretçilerini bekliyor.

KOLİ Art Space
Rasimpasa Mh. Yurttas Sk. No:10/4
Kadiköy/İstanbul

www.koliartspace.com/

Haber: Beksultan Oğuz

KOLİ Art Space

Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi Tüm Türkiye İle Buluşuyor

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı